Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Akademik Bilişim Konferansı 2013

Akademik Bilişim Konferansı 2013

İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) öncülüğünde her yıl düzenlenen ve üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getiren Akademik Bilişim Konferansı 23-25 Ocak 2013 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde yapılacak.

Amaç ve Kapsam

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta bir konferans düzenlenmiştir. Bununla birlikte Bilgi Teknolojileri Kongre ve Fuarı kapsamında kamu, sağlık, eğitim, turizm, iletişim, mühendislik ve sanayi alanlarındaki bilgi teknolojilerine dayalı uygulamalara yönelik etkinlikler düzenlenecektir. Konferansta davetli bildiriler, yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum ve eğitim seminerleri yapılacaktır. Konferans ilgili herkese açıktır ve konferansa katılım ücretsizdir.

Akademik Bilişime Davet

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylasmak, ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta Akademik Bilişim 2013 konferansı, bu yıl 23 – 25 Ocak 2013 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde yapılacaktir. Konferansta davetli bildiriler, eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikler yapılacaktır. Konferans ilgili herkese açıktır; ve bu konularda katkı bekliyoruz.

Ana teması “Sosyal Ağlar, Yeni Medya ve Demokrasi” olarak açıklanan “Akademik Bilişim Konferansı 2013” öncesi ise 4 günlük kurslar (19-22 Ocak) düzenleniyor.

Kursların konu başlıkları şöyle:

Linux’a Giriş
Özgür Yazılımlarla Güvenlik
PostgreSQL
Python
Android Programlamaya Giriş
Sanallaştırma
Bilimsel Hesaplama
PHP’ye Giriş
DNS ve Eposta Sistemleri
Clojure Programlama
Ağ Yönetimine Giriş
Yazılım Üretimi için Özgür Araçlar
LibreOffice/OpenOffice
Merkezi Linux Sistem Yönetimi

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ab2013.akdeniz.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*