Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da Torba yasa eylemi
Adana'da 25 Ocak çarşamba günü saat 18:00'de Torba Yasa'ya karşı sendikalar, emek örgütleri, devrimci demokrat kurumlar ve Devrimci Proletarya'nın da katılımıyla iki ayrı koldan başlayan bir yürüyüş düzenlendi.

Adana’da Torba yasa eylemi

Adana’da salı günü saat 18:00’de Torba Yasa’ya karşı sendikalar, emek örgütleri, devrimci demokrat kurumlar ve Devrimci Proletarya‘nın da katılımıyla iki ayrı koldan başlayan bir yürüyüş düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi önünde atılan “zafer direnen emekçinin olacak”, “AKP torbanı al başına çal”, “hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır”, “susma haykır taşerona hayır”, “numune işçisi yalnız değildir” sloganlarıyla AKP binasına doğru kitle yürüyüşe geçti, Yürüyüş kolu boyunca sloganlar gür bir şekilde atıldı.

Aynı saatte diğer koldan başlayan Numune hastanesinde direniş çadırında eylemlerini sürdüren işçilerin de aralarında bulunduğu kitle, sloganlarla diğer yürüyüş koluyla AKP binası önünde biraraya geldi, burada okunan basın açıklamasının ardından sloganlarla dağılındı.

Devrimci Proletarya okurları direnişteki işçiler ve Dev Sağlık-İş üyeleriyle birlikte kortej halinde sloganlarla Numune hastanesine döndü. Çadırda işçilerle direniş üzerine yaptığımız konuşmaların ardından ayrıldık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*