Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da Nato karşıtı eylem

Adana’da Nato karşıtı eylem

Adana’da DİSK, KESK, ilerici ve devrimci kurumlar “Savaşa değil eğitime bütçe”, “NATO’ya kalkan olmayacağız”, “yaşasın halkların kardeşliği”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Emperyalistler 6. filoyu unutmayın” yazılı dövizler ve flamalarıyla pazar günü saat 13.00’de Uğur Mumcu meydanında bir araya geldiler.

“Emperyalist güçlere kalkan olmayacağız” pankartının arkasındasiyah çelenk ve maket füzeler taşıyan kitle, sloganlarla AKP İl Başkanlığı önüne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş kolu boyunca sık sık “biji bratiya gelan”, “natoya kalkan olmayacağız”, “katil ABD ortadoğudan defol”, “katil ABD işbirlikçi AKP”, “ABD’ye barikat ortadoğuya özgürlük” sloganları atıldı.

AKP İl binasının önüne gelindiğinde Güven BOĞA kurumlar adına basın açıklamasını okudu. “Ülkeyi yönetenler dün olduğu gibi bugün de emperyalist çıkarlara bağlanmış olabilir. Ülkenin gerçek sahibi işçi, emekçiler ve ezilen halklar olarak, ülkemizin bağımsızlığı için, topraklarımızın Amerikan ve savaş örgütü NATO’nun çıkarlarının kalkan üssü haline getirilmesine izin vermemeliyiz. Türkiye, NATO’dan derhal çıkmalı, komşuları ile barış ve dostluk politikalarına yönelmelidir.” denilen basın açıklamasının ardından oturma eylemi yapan eylemciler siyah çelengin ve füzenin AKP binasının önüne bırakılmasıyla eylemlerini alkış ve sloganlarla bitirdiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*