Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da işçilerden pankart asma eylemi

Adana’da işçilerden pankart asma eylemi

Adana’da taşeron şirkete bağlı olarak Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (Tedaş) çalışırken işten çıkartılan işçiler, Valilik karşısındaki bir iş merkezinin çatısına çıkıp, pankart açtı.

Merkez Seyhan İlçesi’nin Döşeme Mahallesi’nde bulunan Valilik önüne gelen işçiler, Vali ve TEDAŞ Genel Müdürü Mahmut Nimet Dalkır ile görüşme isteğinde bulundu.

Görüşmenin gerçekleşmemesi üzerine işçilerden 2’si, haksız yere işten çıkartıldıklarını belirterek Valiliğin karşısında bulunan 7 katlı bir iş merkezinin çatısına çıktı. Yanlarında taşıdıkları ‘işimizi ekmeğimizi geri istiyoruz’ yazılı pankartı açan 2 işçi, sloganlarla mücadelelerini duyurdular.

Olay yerine Terörle Mücadele ile Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Durumu öğrenerek Valilik önüne gelen diğer işçiler ve Enerji-Sen üyesi işçilere polis müdahale ederek gözaltına almak istedi. İşçilerin direnmesi üzerine polis geri atmak zorunda kaldı. Direnişçi işçiler 1 saat sonra eylemlerini sonlandırdılar ve polis pankart açan iki enerji işçisini gözaltına aldı.

Enerji işçileri 3 aydır maaşlarının verilmemesine tepki gösterdikleri için işten çıkarılmışlardı. Enerji-Sen üyesi işçiler 5 Mart’tan beri Adana TEDAŞ önünde direnişlerini sürdürüyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*