Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da gözaltılar serbest

Adana’da gözaltılar serbest

Adana’da 10 Ekim ANKARA mitingi ile ilgili 6 Ekim’de basın açıklaması için İnönü Parkı’nda toplanan kitleye polis biber gazı ve copla saldırmış yaralanan ve gözaltına alınanlar olmuştu. Bir kişi de tutuklanmıştı.

6 Ekim ile ilgili 17.11.2015 sabahı aralarında KESK ve DİSK Yöneticisi, Şb Başkanı da dâhil 14 kişiye sabah şafak vakti ev operasyonu gerçekleştirilmiş ve gözaltına alınmışlardır.
Adliyeden ifadelerden sonra gözaltındakiler 14.30 civarında adli tıpa sevk edildiler. KESK, DİSK ve diğer kurumlar adli tıp önün de gözaltına alınan arkadaşlar için alkışlı protestoda bulundu. Eylemde kitle “Gözaltılar baskılar tutuklamalar bizi yıldıramaz” sloganı gür bir şekilde atarak arkadaşlarına destek verdiler.

Adli tıptan tekrar adliye ye sevk edilen gözaltındakilerden ilk etapta DİSK VE KESK Yöneticisi ve Eğitim Sen Şb.Bşk’nı serbest bırakıldı. Konu ile ilgili adliyenin önün de bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Ankara’dan gelen Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran KARACA okudu. Açıklamanın ardından kitle dağılmayarak mahkeme sonucuna kadar adliye çevresinde bekledi.

Kalanlar da mahkemeye sevk edildiler onlarda akşam 20.30 da serbest bırakıldılar. Kitle yine sloganlarla arkadaşlarını karşıladı ve sonra eylem sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*