Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Adana ve Mersin’de Devrimci Proletarya okurları, İHD, Genç-Sen, EED üyeleri gözaltına alındı (güncellendi)

Adana ve Mersin’de Devrimci Proletarya okurları, İHD, Genç-Sen, EED üyeleri gözaltına alındı (güncellendi)

Adana ve Mersin’de Devrimci Proletarya okurları, İnsan Hakları Derneği, Genç-Sen ve Eğitim Emekçileri Derneği üyeleri bu sabah erken saatlerinde evlerinden gözaltına alındılar..

Adana’da sabah 06.00-06.30 sularında Terörle Mücadele polisleri tarafından yapılan ev baskınları sonucunda Devrimci Proletarya okurları Mine Kaynak, Ahmet Veli Kök ve Merkan Aksoydan gözaltına alındı. İnsan Hakları Derneği üyelerinden Ecevit Uğur 06:30 sularında evinden gözaltına alındı.

Devrimci Proletarya okurlarından Merkan Aksoydan’nın evinden 1 Adet bilgisayar kasası ve dizüstü bilgisayara el konuldu.

Mersin’de bugün sabaha karşı Mersin Eğitim Emekçileri Derneği temsilcisi öğretmen Nuray Koç, Üreti-yorum Mersin çalışanlarından Selçuk Arslan, Genç-sen yöneticisi ve Mersin Üniversitesi ögrencisi Lütfü Uçal ve Genç Sen üyesi Cenk Haşimoğlu Terörle Mücadele ekipleri tarafından evlerinden gözaltına alındı.

Yapılan başvurulara karşın gözaltına alınanların durumundan ve gözaltına alınma gerekçelerine ilişkin şu ana kadar bir bilgi alınamadı. Avukatların gözaltına alınanlarla görüşme talebi reddedildi. Emniyet, başvurulara karşılık, “ailelerin dışında kimseye bilgi vermeyeceğiz” dedi. Bugün saat 11.00’den başlamak üzere 24 saat kısıtlama, avukat görüş yasağı ve dosyaya gizlilik kararı alındığı söylenmiştir.

Aileler ve yakınları şu anda Emniyet Müdürlüğünde beklemektedir.

Gözaltıları sahiplenmeye

İstanbul’da 17 Haziran Perşembe günü saat 13.00’de İHD şubesinde, İHD, EED, Genç-Sen, Üreti-yorum, Devrimci Proletarya tarafından gözaltılara karşı ortak basın açıklaması yapılacak.

İstanbul’da yine yarın saat 19.00’da Taksim Tramvay durağında gözaltına alınan ve avukatlarıyla görüştürülmeyen Devrimci Proletarya okurları, İHD, EED, Genç-Sen üyeleri, Üreti-yorum aktivistlerinin derhal serbest bırakılması için basın açıklaması yapılacak.

Ankara’da ise Devrimci Proletarya, Devrimci Proleter Gençlik, Genç-Sen, Eğitim Emekçileri Derneği ve İHD saat 18:30’da Yüksel Caddesi’nde gözaltıların serbest bırakılması için eylem yapacak.

Bursa‘da ise Eğitim Emekcileri Derneği, gözaltıların serbest bırakılması için saat 19.00’da Orhangazi Parkı’nda eylem yapacak.

Üreti-Yorum ise gözaltıları bir afiş çalışması ile protesto etti.

Sermaye için değil, işçiler için demokrasi! Yaşasın sosyalist işçi demokrasisi!
Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*