Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da 1 Mayıs

Adana’da 1 Mayıs

Ceyhan’da eski Adliye önünde toplanan çok sayıda işçi ve kent yoksulu Adana 1 Mayıs yürüyüş alanına sabahtan yola çıktı.

13:00′da Mimar Sinan’da toplanan bir çok emek örgütü çift kollu 1 Mayıs meydanına 38 derecelik aşırı sıcağa rağmen coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Bu arada yürüyüş esnasında bazı gerginlikler ve bayılmalar yaşandı.

Adana 1 Mayıs’nda DİSK bölge temsilciliği, KESK ve bir çok emek örgütü ve siyasi parti vardı. Devrimci Proletarya “Kahrolsun burjuva demokrasisi, yaşasın sosyalist işçi demokrasisi” pankartı ile mitinge katıldı.

Devrimci Proletarya kortejinde “Kahrolsun burjuva diktatörlüğü”, “Yaşasın sosyalist işçi demokrasisi”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni”, “Yaşasın devrim yaşasın komünizm” sloganları atıldı. Ayrıca miting sırasında “Yaşasın Komünist Devrim Örgütü” sloganları duyuldu.

Yürüyüş İstasyon Meydanında bir dakikalık saygı duruşuna ve sonra davullu zurnalı halaya bıraktı. Alanda Sınıfsız dergisinin tanıtımı ve satışı gerçekleştirildi. Müzik gurupları müziklerini çaldılar son olarak ise sanatçılardan kapanışı Ali Asker yaptı.

a

a1

a2

a3

a4

aa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*