Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana’da sağlık emekçilerine gözaltı

Adana’da sağlık emekçilerine gözaltı

19-20 Nisan‘da gerçekleştirilen sağlık emekçilerinin 2 günlük grevine çağrı amacıyla “Demokratik Çözüm Çadırı”nda bilgilendirme amaçlı toplantı yaptıkları gerekçesi ile İnsan Hakları Adana Şube Yöneticisi, İHD MYK üyesi eski Adana Tabip Odası başkanı ve Çukurova Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu ve TTB Pratisyen Hekim Kol Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ömer Ekşi bugün saat 09:30 sularında görev yaptıkları Balcalı Hastanesi‘nden gözaltına alınarak emniyete götürdüler.

Bu haberin duyulması üzerine başta İHD Adana Şubesi olmak üzere, TTB, SES, KESK Numune hastane işçileri, Devrimci Proletarya ve çeşitli kitle örgütleri ve partiler bugün gözaltıları protesto amaçlı saat 12.30‘da İnönü Parkı’nda bir araya geldiler.

Gerçekleştirilen ortak basın açıklamasında acilen gözaltıların serbest bırakılması istendi. Basın açıklamasının ardından İHD Adana Şube Başkanı Aydın Sincar da konu ile ilgili kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmada “Bizler insan hakları savunucuları olarak yapılan bilgilendirme toplantısı ardından yapılan gözaltıları kınıyoruz, biz de bu arkadaşların yaptığının aynısını yaparak, bizler de bir bilgilendirme toplantısı yaptık, o zaman biz de suçluyuz, bizi de gözaltına alın” vurgusu yaptı.

Basın açıklaması esnasında gelen bilgide gözaltına alınanların KCK‘nin “Anadilde sağlık” programı doğrultusunda propaganda yaptıkları gerekçesi ile gözaltına alındıkları öğrenildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*