Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 21 Aralık Grevi: Adana

21 Aralık Grevi: Adana

Bu iş yerinde grev var

21 Aralık sağlık işçileri, eğitim işçileri, ulaşım işçileri yani sağlık ve hizmet “üretmeyenler” alandalar.

Adana’da sabahın erkensaatlerinde eylemlerde başladı. Bu eylemlerden birisinide eğitim işçileri Karşıyaka Teknik Endüstri Meslek Lisesi‘nde gerçekleştirdi. Okula “Bu iş yerinde grev var” pankartı asılarak çevreye , eğitim işçileri ve geleceğin ücretli kölesi haline getirilmek istenen meslek lisesi öğrencileri grevin duyurusu yaptı.

Adana’da ortak eylem için adres ise Uğur Mumcu Meydanıydı

İki farklı koldan Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyen kamu işçileri taleplerini dile getirerek, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) demokrasisine son verilmesini istedi. Adana Tabip Odası Başkanı Resmiye Kaya, Sağlıkta Dönüşüm politikaları ile ne kadar para o kadar sağlık döneminin başladığını ifade etti. Sağlıkta dönüşüm politikalarının cicim aylarının bittiğini duyurduklarını söyleyen Kaya, sağlığın paralı hale gelmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan Eğitim Sen Şube Başkanı Kamuran Karaca ise, AKP hükümetinin sağlıkta olduğu gibi eğitim alanını da piyasaya açmak istediğini belirtti. KESK Dönem sözcüsü Muzaffer Yüksel, AKP’nin başta sağlık olma üzere birçok alanı ticarileştirmeye çalıştığını ifade etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*