Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Adalet yürüyüşü” 28 gün sürecek

“Adalet yürüyüşü” 28 gün sürecek

CHP’li milletvekili Berberoğlu’nun tutuklanmasından sonra CHP Kılıçdaroğlu liderliğinde Ankara’dan İstanbul’a başlattığı “Adalet yürüyüşü” devam ediyor.

CHP’li milletvekili Enis Berberoğlu’nun faşist sermaye devletinin Suriye’deki kirli çetelere erzak adı altında gönderdiği MİT tırlarından silah ve mühimmat çıkması karşısında Can Dündar’la birlikte aynı davadan casusluk suçlamasından yargılanıyordu. Can Dündar’la davaları ayrılan CHP’li milletvekiline müebbet hapis cezası verilirken sonra bazı indirimlerle 25 yıla düşürülerek tutuklandı.

Bugün Ankara’da başlayan ve hala devam eden yürüyüşün günlük 25 km ile İstanbul’a varması 28 gün alacağı tahmin ediliyor.  İstanbul’a varıldığında  Halkevleri, ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi bu eyleme katılacağını duyurdu.

Rejim krizini açığa çıkartan ve yarıda kalan askeri darbenin hükümetçe başka biçimlerde sürdürülmesi, 1 yıla yakın OHAL sürecinin  yetmediğini gösteriyor. Bugünkü gelişmelere bakılırsa, burjuvazi kendi iç çelişkilerini zorla bastırıp çözmeye çabalıyor, kendi kendisine tahammülü olmayan, her şeyi kendi hukuku üzerinden belirleyip, kendi dışındaki her şeyi kontrol altına alan ve çözen faşist rejim biçimi olarak kurumsallaşıyor.

Posted by Devrimci Proletarya on Donnerstag, 15. Juni 2017

Yürüyüş devam ediyor

Posted by Devrimci Proletarya on Donnerstag, 15. Juni 2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*