Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Abdi İbrahim’de Eylem

Abdi İbrahim’de Eylem

Abdi İbrahim İlaç Firması’nın ‘sanal satış yaparak haksız kazanç elde ettikleri’ gerekçesiyle tazminatlarını vermeden işten attığı işçiler,

Maslak’ta şirkete ait Abdi İbrahim Tower önünde eylem yaparak Türkiye’nin en büyük ilaç tekellerinden biri olan Abdi İbrahimi protesto ettiler.
Patronun suçlamalarını kabul etmeyen işçiler, kravatlarını, çantalarını, kalemlerini ve dövizleri şirketin bahçesine fırlattı.

İşçiler, Abdi İbrahim firmasının merkezi önünde toplanarak “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı.

İşçiler adına basın açıklamasını Aygün Öztürk okudu, “haklarımız ve onurumuz için bir araya geldik, görevi sadece ilaç tanıtımı olan çalışanlar hukuki dayanak olmadan işten çıkarıldı. Firma sahibi patron Nezih Barut’un ana akım gazetelerinden birinde yer alan demecinde, Türkiye’de ilaç hammaddesinin kalitesinin düşmesinin işten çıkarmaların başlamasına neden olacağını söylemişti, 400’e yakın çalışanın işten atılmasının asıl nedeni şirketteki küçülmedir, ancak tazminat vermemek için uydurma gerekçeler üretildi”.

Açıklamanın devamında;
İnsan sağlığına hizmet eden Abdi İbrahim’in çalışanlarına uyguladığı satış baskısı, çalışanların içinde bulunduğu ağır stres yükü ve sağlıksız çalışma ortamı nedeniyle bugünlere geldiğini belirten Öztürk, “Firma, elde edilen bütün başarılarda ben, tüm başarısızlıklarda sen felsefesini benimsemiş, çalışanına verdiği değeri işsizlik, kölelik, geleceksizlik olarak pekiştirmiştir” dedi.

Eylem sloganlar vedirenişin dahada büyütüleceği söylenerek sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*