Anasayfa » DÜNYA » ABD’den bir “Dünya Günü” manzarası

ABD’den bir “Dünya Günü” manzarası

ABD’den bir #Dünya Günü (Çevre Günü) manzarası: Bir kadın doğa aktivisti, dünyanın en büyük emperyalist kapitalist petrol tekellerinden Chevron’un sponsorsorluğunu yaptığı “Dünya Günü” reklamasyon standını protesto ve teşhir ettiği için, 3 erkek polis tarafından şiddetle yere bastırılmış.

Kadın aktivist tek başına, Chevron standının önünde durup Chevron’un dünya çapındaki doğa yıkıcısı faaliyetlerini gelip geçenlere anlatmaya başladı. Chevron temsilcileri aktivisti hakaretlerle uzaklaştırmaya çalıştı. Aktivist Chevron teşhirini sürdürünce, Chevron sponsorlu “Dünya Günü” reklamasyon etkinliğinin düzenleyicilerinden bir yerel yönetici gelip “Chevron’un bu stand için bir sürü para ödediğini” ve eylemcinin “Dünya Günü’nü mahvettiğini” söyleyerek uzaklaşmalarını istedi. Eylemciler, burasının kamusal bir park olduğu, herkesin burda bulunma ve ifade özgürlüğünün anayasal hakları olduğunu belirterek, Chevron’u teşhir etmeye devam etmeleri üzerine, polis çağrıldı.

Kadın aktivist yere yatırılıp ters kelepçeyle gözaltına alındı. Ve her hangi bir suçlama olmadan bir gün boyunca karakol nezarethanesinde tutuldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*