Anasayfa » GÜNDEM » 8. Yılın’da Agos’un Önünde

8. Yılın’da Agos’un Önünde

Hrant Dink katledilişinin 8. yılında Ailesi, Dostları ve Sevenleri tarafından her zaman olduğu gibi vurulduğu yer olan Agos Gazetesi önünde anılacak.

19 Ocak 2007 tarihinde Sermayenin eli kanlı tetikçileri tarafından katledilen Ermeni Gazeteci Hrant Dink İstanbul Osmanbey’de vurulduğu yer olan Agos Gazetesi önünde anılacak.

Sermayenin  katliamin baş sorumlusu olduğu 8. yıldır yaşanan süreçle artık gün yüzüne çıkmıştır. Sermaye hükümeti 8. yıldır Hrant’in katillerini koruyup kolluyor. Patronlar ve yolsuzluk yapan Milletvekilleri için hızlıca işletilen burjuva adaleti söz konusu  devrimciler ve ilericiler olunca işlemiyor.

Bu sene ki anma 1915 Ermeni Soykırımı’ın 100. yılına denk geliyor. Sermaye ne bu Soykırım’ın hesabını veriyor. Nede Hrant katliaminin bizler bu katliamların hesabını er yada geç sermaye güçlerine ödeteceğiz.

Bu yıl ki  anma “Yüzleşin; Hrant’la soykırımla” şiarıyla gerçekleştirilecek.

‘Hrant’ın Arkadaşları’ tarafından yapılan anma çağrısında 19 Ocakgünü saat 13.30’da Taksim’de buluşularak Hrant’ın vurulduğu yer olan Osmanbey’deki Agos gazetesi binası önüne yürüneceği, Osmanbey’deki anma programının ise saat 15.00’te başlatılacağı duyuruldu.

hrant2014

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*