Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü emekçi kadınlar sokaklarda, işyerlerinde, direnişlerde kutluyor!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü emekçi kadınlar sokaklarda, işyerlerinde, direnişlerde kutluyor!

Yarın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Eşitlik ve özgürlüğe susamış, üzerlerindeki çifte baskı ve sömürüye karşı mücadele tutkusuyla dolu işçi ve emekçi kadınlar, yarın tekelci kapitalist sınıf iktidarı ve erkek egemenliğine karşı alanlara çıkıyor. Bu yılki kutlamaların öne çıkan özelliği, KESK‘li emekçi kadınların 8 Mart’ın resmi tatil olması talebiyle iş bırakma kararı alması.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yapılacak kutlama ve etkinlikler şöyle:

8 Mart

KESK’li emekçi kadınlar “8 Mart Resmi Tatil Olsun, Güvenceli İş, Güvenceli Gelecek, Baskılara, Tutuklamalara ve Savaşa Karşı Hizmet Üretmiyoruz” şiarıyla iş bırakacaklar.

KESK üyeleri, saat 12:30‘da Harbiye Ordu Evi önünde toplanarak Taksim meydanına yürüyecek.

KESK’li emekçi kadınlar, saat 19.00‘da Taksim’de meşaleli yürüyüş yapacaklar.

Sendikal Güçbirliği Platformu Kadın Koordinasyonu‘nun programında, saat 10.00‘da Hey Tekstil direnişi ziyareti, 12.00-13.00 arası Galatasaray Lisesi’nden Taksim meydanına yürüyüş, 15.00‘te Kampana Deri direniş çadırındaki 8 Mart kutlamasına katılım ve saat 19.30‘da Taksim’deki meşaleli yürüyüşe katılım var.

Emekçi Kadınlar (EKA) da 19.00’da Tünel’den Taksim meydanına yürüyüş düzenleyecek.

Devrimci 8 Mart Platformu devrimci kadın tutsakları selamlamak için yarın Bakırköy Cezaevi önünde toplanıyor. Çağdaş Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen eylem yarın saat 12.30‘da.

10 Mart

Devrimci 8 Mart Platformu’nun Kadıköy’de düzenlediği miting için saat 15.00‘te Tepe Nautilus’te toplanılacak. Mitingde 8 Mart’la ilgili konuşmaların yanı sıra Pınar Sağ, Grup Yorum korosu, Adalılar Müzik Grubu, Tanyeri şiir grubu ve Erdal Bayrakoğlu parçalarıyla yer alacaklar.
Sendikal Güçbirliği Platformu Kadın Koordinasyonu saat 18.00‘de bir salon etkinliği düzenleyecek. Kadıköy Tepe Nautilus yanındaki Aktaş Düğün Salonu‘ndaki etkinlikte direnişteki kadın işçiler konuşmalar yapacak. Slayt ve belgesel gösteriminin yanı sıra Önder Babat Çocuk Korosu ile Feryal Öney sahne alacak.

11 Mart

Kadın Platformu saat 12.00‘de Kadıköy’de miting düzenleyecek.

8 Mart etkinlikleri 11 Mart sonrasında da sendika şubelerinde devam edecek.

15 Mart

Eğitim-Sen 4 No’lu Şube Kadın Komisyonu saat 19:00‘da şube lokalinde kadın ve erkek eğitim işçilerinin katılımıyla bir forum tiyatro etkinliği düzenleyecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*