Anasayfa » KADIN » Adana’da İHD ve Üretiyorum’un 8 Mart etkinliği

Adana’da İHD ve Üretiyorum’un 8 Mart etkinliği

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün 100. yılında cinsel, ulusal, sınıfsal sömürüye karşı kadın-erkek omuz omuza, güzel, güneşli günlere yürümek için, gündüzleri sömürülmediğimiz, geceleri aç yatmadığımız, insanca onurlu bir yaşam için, birlikte üretmek; üretirken de emeğin sömürülmesine karşı kolektif çalışmayı örmek için İnsan Hakları Derneği Adana Şubesi ve Adana Üretiyorum Kolektifi tarafından yapılacak olan 8 Mart etkinliğinde buluşuyoruz.

New Yorklu dokuma işçisi kadınlardan Novamed‘de Fatma, Desa ‘da Emine, Entes’de Gülistan, Ankara sokaklarında Tekel ateşini yakan Nuriye‘ye uzanan kadın direnişleriyle giriyoruz 100.yıla..

Adana Üretiyorum Kolektifi olarak kapitalizmin her şeyi hiçleştirdiği, metalaştırdığı dünyasından apayrı kendi ürettiklerimizle parasız sanat diyerek çıktık yola. Önce tiyatro atölyemizi kurduk. Tiyatro atölyesinde görev alan arkadaşlar ilk kez tiyatro oyunu sergileyecekler. Dekordan broşür hazırlanmasına, şiirden tiyatroya, müzikten fotoğraf sergisine kadar her bir emeği kolektif bir anlayışla ördük.

7 Mart Pazar günü Saat 17:00‘de Adana Ziraat Mühendisler Odasında gerçekleştireceğimiz etkinliğe biz bizi çağırıyoruz..

Etkinlik Programı:

Ekmek ve Gül Slayt gösterimi
Tekel fotoğraf sergisi (Mersin Üretiyorum)
Fabrika işçisi kadın tiyatro gösterimi
Şiir dinletisi
Müzik dinletisi
Sendika ve meslek odalarından ve katılımcı kadın konuşmacılar…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*