Anasayfa » GÜNDEM » Diyarbakır, Suruç, Ankara Gar, Atatürk Havaalanı: 184 kişinin katili belli!

Diyarbakır, Suruç, Ankara Gar, Atatürk Havaalanı: 184 kişinin katili belli!

Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran-1 Kasım 2015 arasında yaşanan kanlı-karanlık olayları gündeme getirmesinden sonra, o döneme ilişkin çarpıcı bazı enformasyonlar medyaya sızdırılmaya başlandı.

Bunlardan biri, Diyarbakır, Suruç, Ankara Gar ve Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştiren, toplam 184 kişinin katledildiği bombalı saldırılarının planlayıcısı olarak bilinen IŞİD çetesi önde gelenlerinden İlhami Balı’nın, MİT müstaşarı Hakan Fidan tarafından VİP misafiri olarak 5 yıldızlı Anadolu Oteli’de ağırlanmış olduğuna dair bilgiler.

İlhami Balı’nın MİT tarafından bu otelde misafir edildiği dönemde, kendisine MİT’in Suriye Masası’ndan bir görevlisi ve Irak Dairesi Tercümanının da eşlik ettiği belirtiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sözde kırmızı bültenle aranan ve yerine bildirine 4 milyon lira ödül vaatedilen Balı’nın, aynı dönemde yine MİT’in Özel Operasyonlar Daire Başkanlığı (Kontrgerilla departmanı) başkanı İlhan Kaya ile görüştüğü ve MİT’in Balı’nın sürekli değiştirdiği telefonlarının tamamını dinlediği de haberlerde yer alıyor. MİT’in Özel Operasyonlar Daire Başkanı ve Suriye Dairesi Başkanının Balı ile WhatsApp’tan sürekli iletişim içinde olduğu da daha önce basına yansımıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*