Anasayfa » GÜNDEM » Devrimci Proletarya’ya baskın Fransa’da protesto edildi

Devrimci Proletarya’ya baskın Fransa’da protesto edildi

Devrimci Proletarya ve İşçi Meclisi’nin İstanbul’da bulunan  merkez bürosuna 4 Aralık sabah 04.30’da  yapilan baskın Paris’te protesto edildi.

Devrimci Proletarya okurlarının çağrısıyla düzenlenen protesto eylemine yaklaşık 50 kişi katılıdı.

Eylemde Devrimci Proletarya Fransa imzalı açıklama okundu. Açıklamada açıklamanın ardından atılan sloganlardan sonra eylem saat 17.00’de ACTTİT’in yapacağı SGDF’ye yönelik gözaltı ve baskınları protesto eylemine katılmak üzere eylem sonlandırıldı.

Eylemde okunan basın metni;

Kapitalist devlet toplumsal muhalefeti bastırmak ve sindirmek için her gecen gün dozajı artırarak sürdürüyor. Kürt halkının kendi yaşam alanlarında öz yönetim ilan etmesiyle Kürdistan da ilan ettiği sokağa çıkma yasağıyla mahalleleri cezaevine çevirmeye çalışmıştır. Bununla da yetinmeyerek Kürt halkının yanında yer alan onunla ilişkili bütün kurum kuruluşları da hedef almıştır.
SGDF’ye yönelik yapılan gözaltı ve baskınları da bu çerçevede gerçekleştiriyor. 04 12 2015 gece saat 04’de İstanbul’da  SGDF bürosu ile aynı katta bulunan Devrimci Proletarya merkez bürosu özel timler tarafından basılarak büromuz talan edilmiştir. Bilgisayarların hard disklerine el konulmuştur. Gerici muhafazakâr burjuva devlet Türkiye’deki gerici birikimi de kendine yedekleyerek bölgesel güç olma hayallerini devam ettiriyor. Mutlak büyüme, mutlak kar, mutlak egemenlik gerektirir. Kapitalist devletlerin en çok övündükleri burjuva devlet yönetiminin sınırları mutlak kar ve egemenlik karşısında tozla buz olmuştur. Burjuva demokrasinin kalesi Fransa 3 ay OHAL ilan etti, bir ay boyunca bütün gösteri ve yürüyüşleri yasakladı onlarca sol muhalif radyo basılarak yayın akışları kontrol altına alındı toplumsal muhalefete OHAL burjuva devletlere ve onların toplantılarına sınırsız özgürlük. Kapitalist devletlerin katıldığı toplantıları güvende geçsin diye adeta Paris’i cezaevine cevirdiler otobanları kapadılar, beli mahallelere girişi yasakladılar havaleni yollarını kapattılar bütün bu gelişmelerde baktığımızda. Türkiye de yaşadığımız bu saldırılar toplumsal muhalefete yönelik küresel bir hal almış durumda. Bizden istenen çalışmak tüketmek ve boyun eğmek. Bizde Devrimci Proletarya olarak burada bir kez daha ilan ediyoruz; Kapitalist devletlerinizi bütün ilişkileriyle birlikte yıkacağız.

Kahrolsun Kapitalist Devlet

Yaşasın Komünizmin Özgürlük Dünyası

Devrimci Proletarya Fransa

dp

dp2

dp3

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*