Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Özgecan Aslan için Sokağa, hesap sormaya!

Özgecan Aslan için Sokağa, hesap sormaya!

3 gündür kayıp olan Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilip yakılmış cesedine ulaşıldı. Bugün Özgecan’ın hesabını sormak için başta Mersin ve Tarsus olmak üzere pek çok ilde sokağa çıkılacak.

Burjuvazi ve hükümeti kadının aileye köle, sermayeye kulluğunu perçinlemek için “ailenin ve dinamik nüfus yapısı programı” paketleri çıkarmaya hazırlanırken diğer taraftan kapitalist yozlaşma, çürüme ve yoğun gericilik birikimi dalgası ile de kadın cinayetlerine yenileri ekleniyor. Erkek egemen kapitalist sistemin tüm araçlarıyla kadınların üzerine kara bir gölge gibi çöktüğü bugün kadınların emekleri de kimlikleri de bedenleri de gelecekleri de ezilmeye devam ediliyor.

Çağ Üniversitesi öğrencisi, 20 yaşındaki Özgecan Aslan vahşice katledilip geleceği elinden alınan son kadın.

3 gündür kendisinden haber alınamayan Özgecan’ın yakılmış cesedine 13 Şubat günü Çamalan Mahallesi’ndeki Cin deresin’de ulaşıldı. Gözaltına alınan Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe isimli katiller, Özgecan Aslan’ı öldürdükten sonra benzin dökerek yaktıklarını itiraf etti.

Özgecan’ın katledilmesi haberi kısa zamanda sosyal medya’da hızla yayıldı. #ÖzgecanAslan etiketi ile tepki ortaya konulup katliam lanetlenirken eylemler de örgütlenmeye çalışılıyor.

Özgecan’ın cenazesi 14 Şubat günü saat 12:00’da Mersin Toroslar İlçesi Akbelen Mahallesi’nde bulunan Şehir Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Cenaze töreninin ardından Mersin Kadın Platformu, Forum Havuzbaşı önünde saat 13:30’da basın açıklaması yapacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*