Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » “4 Şubat ‘ta Hizmet Üretmiyoruz!”

“4 Şubat ‘ta Hizmet Üretmiyoruz!”

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şubesi 4 Şubat Perşembe günü TEKEL işçileriyle birleşerek mücadeleyi daha bir ileri taşımak çin, hizmet üretiminden gelen güçlerini kullarak hizmet üretmeyecekler.

SES Adana Şubesi’nin 4 Şubat çağrısını yayınlıyoruz:

GÜVENCESİZ ÇALIŞMAYA KARŞI DAYANIŞMA GREVİNE!
4 ŞUBAT’TA HİZMET ÜRETMİYORUZ!

Bir sabah uyandığımızda, bize: “Maaşınızı yarıya indirdik. Artık, yılda 10 ay maaş alacaksınız, sosyal haklarınızı da kaldırıyoruz. Tüm primleriniz 10 ay üzerinden yatacak, bu nedenle emekli olmanız için daha uzun yıllar çalışacaksınız” deseler tepkimiz ne olurdu?

Tabii ki sonuna kadar direnmek olur! TEKEL işçileri de şimdi bunu yapıyor;
Peki, bu güvencesiz çalıştırmalar bizim sorunumuz değil mi?
Bu uygulama kamu emekçilerine yapılamaz, hele memurlara hiç yapılamaz diyebilir miyiz?
Bizler memur, 4/B, 4/C, taşeron, vekil bir arada değil miyiz? Aynı işleri yapmamıza rağmen ücretlerimiz, sosyal haklarımız farklı değil mi?

BUGÜN TEKEL, BELEDİYE, İTFAİYE İŞÇİLERİNE, YARIN HEPİMİZE 4/C

TBMM’den geçen Tamgün adlı düzenleme, mecliste bekleyen Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı iş güvencemiz ve ücret güvencemiz için büyük bir tehlike değil mi? Zaten önce döner sermaye, sonra performans diyerek temel ücretimiz hep düşük tutulmadı mı?

Sağlık ve sosyal hizmet işkolunda toplamda 130 bin taşeron, 70 bin civarı sözleşmeli çalışıyor. SHÇEK’te kadroludan fazla taşeron, sağlıkta kadrolunun üçte birinden fazla iş güvencesiz çalıştırılıyor. Sağlık hizmeti sunumu her geçen gün daha çok özelleştiriliyor.

Şimdi işine, ekmeğine, işgüvencesine sahip çıkan TEKEL işçileri ile birleşerek, mücadeleyi ilerletmek, güvencesiz çalışma belasını başımızdan atmak için bir olanak bulunmaktadır. Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak kritik bir evreden geçmekteyiz. Ya bekleyerek her birimiz sırayla güvencesiz çalışanlar kervanına katılacağız, ya da TEKEL işçileriyle beraber saf tutarak güvencesizliğe karşı barikat olacağız. Ya hep beraber 4/C’yi, 4/B’yi, taşeron çalışmayı sineye çekeceğiz ya da tüm güvencesizleri kadroya aldıracağız ve kamusal sağlık hakkını savunacağız.

Bu nedenle TEKEL İşçilerinin mücadelesi sadece onların mücadelesi değildir. Tüm emekçilerin mücadelesidir. TEKEL işçilerinin kazanması demek bizim de iş güvencesi mücadelemizde önemli bir adım atmış olmamız demektir. Bunun yolu ise birlikte olmaktan geçmektedir.

Bu nedenlerle; 4 Şubat 2010 Perşembe günü hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanarak hizmet üretmeyeceğiz. Tüm Arkadaşlarımızı işyerlerini terk ederek saat 12.00’de Büyükşehir Belediyesi önünden Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyüşe çağırıyoruz.

Zafer Direnen Emekçinin Olacak!
Güvenceli gelecek, Güvenceli İş!

SES ADANA ŞUBESİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*