Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 28. Yılında Çernobil’e Lanet, Nükleere Hayır

28. Yılında Çernobil’e Lanet, Nükleere Hayır

26 Nisan 2014 Cumartesi saat: 19.00 Kadıköy – Boğa Heykeli

26 Nisan 1986’da gerçekleşen Çernobil nükleer felaketinin 28. yılındayız.

28 yıldır sevdiklerimizi, dostlarımızı, yakınlarımızı toprağa koymaya devam ediyoruz. 28 yıl geçmesine rağmen hala her gün nükleere ve bunu başımıza bela eden sisteme lanet ediyoruz.

Bütün ölümlere ve bilimsel verilere rağmen, devlet tarafından üstü küstahça örtülerek yok sayılan Çernobil’in ve sonrasında Fukuşima’nın etkileri halen tüm dünyada sürerken ve yeni nükleer sızıntı/kaza haberleri gelirken, bugün aynı vurdumduymaz ve pişkin zihniyet devam etmektedir. Çernobil’in 28.yılında ikinci Çernobil yaratmak isteyenler, Sinop İnceburun’da ağaç katliamına başlamışlardır.

26 Nisan’da yaşanmış, geçmiş bir acıyı anmıyoruz; halen süren ve daha nesillerce sürecek bir felakete ve değişmeyen bir zihniyete isyanımızı haykırıyoruz. Yaşamımızı, havamızı, suyumuzu, toprağımızı, tüm canlıları, yüzyıllar boyunca radyasyon belasına mahkum etmiş olan Çernobil katliamının 28. yılında yaşamımızı, kültürümüzü yok eden rant projelerine, yağma, talan ve sömürüye karşı doğayı ve yaşamı savunmak için herkesi birlikte haykırmaya davet ediyoruz.

Çernobil’in 28. yılında; 26 Nisan Cumartesi günü Kadıköy’de buluşacak ve “nükleer santrallere hayır”diye haykıracağız!

Yer: Kadıköy – Boğa Heykeli
Tarih: 26 Nisan 2014 Cumartesi toplanma 19.00  yürüyüş: 19.30

KARADENİZ İSYANDADIR PLATFORMU

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*