Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 2 Aralıkta Ankara Adliyesindeyiz

2 Aralıkta Ankara Adliyesindeyiz

Ethem Sarısülük Davası’nın 2 Aralık Pazartesi görülecek üçüncü duruşmasına katılim çağrıları giderek artıyor.

Katil Polis Nasıl Gizli Sanık Oldu

Ethem Sarısülük’ün avukatı yaptığı açıklamada
“SEGBİS’in sadece Adli Tıp Kurumu’nun ‘duruşmalara gelemez’ raporu verilenler için geçerli olduğunu, burada ise sanığın herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen duruşmalara gelmemesinin sağlandığını dile getirdi. Bayraktar, “Mahkeme sanığı ‘gizli sanık’ olacak. İktidar sanığı mahkemeden kaçırıyor. Sanığı sorgulama aşaması elimizden alınıyor” dedi.”

Ethem’in ilk duruşmasına Ahmet Şahbaz kılık değiştirilerek getirilmiş, ardından Urfa’ya tayini çıkarılmıştı. Kasım ayında görülen ikinci duruşmada ise dışarıda bekleyenlere saldırılmış ve dava 2 Aralık’a ertelenmişti. Son olarak da Ahmet Şahbaz’ın ifadesinin video konferans sistemi ile alınmasına karar verilmesi üzerine avukatlar Urfa’daki duruşmada hazır bulunmak istemiş ancak reddedilmişti.

Ethemin ailesi herkezi 2 Aralık’ta Ankara Adliyesine çağırıyor. Ankara Dayanışması ve Taksim Dayanışmasıda herkesi Ethem’ davasına sahip çıkmaya çağırıyor

Bizlerde başta Devrimci Proletarya okurları olmak üzere tüm işçi ve emekçileri daha güçlü birşekilde Ankara Adliyesine çağırıyoruz.

2 Aralık Ankara Adliyesi Saat:9.00

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*