Anasayfa » GÜNDEM » 13 Şubat’ta iş bırakma ve boykot var!

13 Şubat’ta iş bırakma ve boykot var!

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), 13 Şubat’taki boykot ve iş bırakma eylemine çağrı yaptı.

Eğitim-Sen Ankara 2 No’lu Şube’de düzenlenen basın toplantısında konuşan ABF Genel Başkanı Fevzi Gümüş, “Siyasi iktidar, eğitim sistemini bilimsel ve demokratik değerleri temel almak yerine, farklı din, mezhep ve kimlikleri yok sayan ayrımcı politikaları hayata geçirmektedir. AKP, çok inançlı, çok dilli, çok kültürlü Türkiye toplumunu özellikle inanç ve kimlik farklılıkları üzerinden kutuplaştırmayı ve çatışma alanları yaratarak, baskıcı, otoriter iktidarını pekiştirmeyi hedeflemektedir” dedi.

Eğitimin dini kurallara göre düzenlenmesi uygulamalarının hızla arttığına dikkat çeken Gümüş, siyasi iktidarın inanç alanını kendi çıkarları için istismar etmekten derhal vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

Gümüş, “Eğitim Sen ve Alevi örgütleri olarak laik, bilimsel, anadilinde eğitim ve demokratik yaşam çağrımız sadece üyelerimize değil, çocukların, öğrencilerin ve ülkenin geleceğinden endişe eden, farklı inançlardan, mezheplerden ve kimliklerden olan tüm Türkiye halklarınadır” dedi.

Eğitim sistemi ve okulların tamamen siyasi iktidarın denetimine girmesine engel olmak için 13 Şubat’ta okul boykotu ve iş bırakma eylemi yapacaklarını duyuran ABF Başkanı Gümüş, çocuklarının geleceğinden endişe eden bütün velileri, 13 Şubat’ta yapılacak boykota çocuklarını okula göndermeyerek katılmaya davet etti. Gümüş, eğitim ve bilim emekçilerine de iş bırakma çağrısında bulundu.

etha

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*