Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 1 Mayıs gözaltıları

1 Mayıs gözaltıları

İstanbul’da pazartesi sabahı ev ve kurum baskınları ile 60 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların hedefinde Taksim 1 Mayıs’ı olduğu beliritliyor. 1 Mayıs’ta Şişli kolunda bankalar, Starbucks ve LCW gibi tekellerin şubeleri hedef alınarak tahrip edilmişti.

Polis 14 Mayıs Pazartesi saat 05:00 sularında Kadıköy Paylaşma ve Dayanışma Derneği’ne, 26A Kolektifi’nin Taksim’deki kafesine ve birçok Devrimci Anarşist Faaliyet’linin, Paylaşma ve Dayanışma Derneği üyesinin ve Kolektif 26A gönüllüsünün evlerine eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Paylaşma ve Dayanışma Derneği’ne kar maskeli ve uzun namlulu silahlı özel timler tarafından yapılan baskında dernekte bulunan dernek üyelerinin direnişi sonrasında kısa süreli arbede yaşanmış, dernek üyeleri “İsyan, Devrim, Anarşi”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Katil polis hesap verecek” sloganları ile zorla polis araçlarına bindirilip Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüşlerdir.

DAF tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “1 Mayıs’ta Şişli kolunda yaşanan olayların öznesi olmamamıza rağmen bu olaylar bahane edilerek Devrimci Anarşist Faaliyet’e polis tarafından baskınlar düzenlenmektedir” denildi.

Gözaltıların halen devam ettiğide belirtiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*