Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “TEKEL direnişine sen de destek ver”

“TEKEL direnişine sen de destek ver”

TEKEL işçileri 4-C’ye karşı verdikleri mücadeleye devam ediyor. Direnişin 37. gününde açılan internet sitesi aracılığıyla TEKEL işçileri için imza kampanyası başlatıldı.

“TEKEL DİRENİŞİNE SEN DE DESTEK VER”

ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK

Kardeşler, dostlar;

Tekel direnişçileri 37 gündür, sürdürdükleri onurlu mücadeleyi bugünden itibaren açlık grevine dönüştürdüler. Sermaye devleti; medyasıyla, sendika ağalarıyla, polisiyle, gazıyla, bombasıyla tekel direnişcilerinin haklı ekmek davasını burjuva yöntemlerle bastırmaya, görmezden gelmeye, direnişlerini kırmaya, medya aracılığıyla çarpıtmaya hatta karalamaya calıştı.

İşçilerinin sürdürdükleri irade sonucunda Tekel işçileri, işçi sınıfının dikensiz gül bahcesi olmadığını sermayenin suratına haykırdılar. Tekel işçileri sınıfa karşı sınıf bilincini yaşayarak, kavga ederek, sermayeye karşı cepheden savaşarak gerçekleri, bu süreçte öğrendiler. Biz Türkiye emekçilerine işaret fişeği oldular.

Bundan sonra Türkiye emekçilerine düşen görev, yaşamın her alanında Tekel İşçileriyle dayanışmayı büyütmek ve onların onurlu mücadelesini ileriye taşımak, boynumuzun borcudur…

Onlar şimdi Ankara’nın ayazında, sokaklardalar… Çocuklarının geleceği için, kendilerinin geleceği için genelde kapitalizme, özelde AKP’ye karşı hepsi birden direniyorlar. Ve haklarını alana kadar gitmeye de niyetleri yok. Açlık grevine başladılar ve devamında ölüm orucuna başlıyacaklar.

Gelin siz de onlara haklı, onurlu mücadelelerindedestek verin. Onlara, uzaktan da olsa, yanlarında olduğunuzu hatırlatın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*