Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Zalimlere Karşı Direnmeyen Çürür…

Zalimlere Karşı Direnmeyen Çürür…

Cansel Malatyalı direnişinin 200.gününde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Cansel Malatyalı direnişe başlarken mevsim kıştı, sonra bahar oldu 1 Mayıs’ı direnişle karşıladı ardından mevsim yaz oldu ve şimdi sonbahara giriyoruz. Ancak Cansel Malatyalı geçen bu 200 günlük süre içerisinde direnişinden hiçbir taviz vermeden ödün vermeden İMO nun önünde kurduğu çadırda geceli gündüzlü oturma eylemine devam etmekte.

Ne sözde demokrat görünen İMO ne işçi sınıfının yanında yer aldığını iddia eden sendikaların karalamaları ne de kendilerini devrimci diye tanımlayan iki yüzlü siyasetlerin, İMO’ ya karşı yapılan bu direnişin solu yaralayacağını düşünerek sergilediği tavırlar Cansel Malatyalı’yı yıldıramamıştır.

Cansel Malatyalı Yüksel Caddesi’nde destekçileriyle bir araya gelerek burdan Selanik Caddesi’ nde bulunan TMMOB önüne bir yürüyüş gerçekleştirdi

.TMMOB önünde alkışlar ve sloganlarla yarım saatlik oturma eylemi yapıldı. Oturma eylemin ardından Cansel Malatyalı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün direnişimin 200.günü. Şubat ayında başladığım direnişimde, ihanetleri, iftiraları karaçalmaları, işkence ile gözaltına alınmaları ,sendikanın ihanetini ve bir emekçinin meşru hak arama eylemine saldırı diyebilecek kadar koskoca “emek” örgütlerine akıl tutulmalarını geride bıraktım. Bana vurdukları her darbeden daha güçlenerek çıktım.

Direnişim, işe iade talebimin çok üstüne çıktı. İçimizde ki sahte solcuların, tatlı su solcularının, sol maskesi altındaki emek düşmanlarının maskeleri düştü. Ben alnım dik, onurla direnirken; göğsümü gere gere açıklamamı okurken onlar benim nezdimde işçi sınıfına ihanetleriyle başbaşalar. İMO ya girerken benden gözlerini kaçırmaları, sadece yalan ve iftira içeren muğlak açıklamaları bundandır. Hakkımda ” iş teklif ettik, kabul etmedi.” yalanları yaymaları buındandır.Ben beni destekleyen devrimcilerle birlikte direnirken onların polise sığınmaları, devletin mahkemelerinden medet umup dava açmaları bundandır.

Açıklamanın ardından Sakarya Caddesi üzerinden direniş alanı olan İMO’nun önüne yüründü. Yürüyüş sırasında “Cansel Malatyalı Yalnız Değildir!”, “İMO’da Oda Ağalığına Son!, “Cansel Malatyalı İşe Geri Alınsın!”, sloganları, ıslıklar ve alkışlar eşliğinde atıldı. İMO önüne gelindiğinde Cansel Malatyalı’nın yaptığı açıklamada ise şunlar yer aldı:

“Ben 200 gündür onurlu ve işimi geri kazanmak için direniyorum. Performans yasasıyla çıkarıldım, İMO yönetimi tarafından işe geri alınmadığım ya da benzer sosyal haklara sahip olacağım bir iş teklifinde bulunulmadığı sürece mesai saatlerinde masa açarak başlayıp bugünlere getirdiğim direnişimi sonuna kadar götüreceğim. Açlık grevi dahil hertürlü fiili-meşru eylemden kaçınmayacağımı duyuruyorum.

Beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Beni performans yasasıyla işten atan polis çağırarak işkence ile dört kez gözaltına aldıran patron zihniyetinin birlikte yeneceğimizi biliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*