Anasayfa » GÜNDEM » Yüksekova’da Polis Saldırısı
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-04-15 08:02:04Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Yüksekova’da Polis Saldırısı

Kimi kişiler evlerine siyah bez asarken, çarşı merkezinin göbeğinde bulunan Otel Oslo’ya da HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın fotoğraflarının bulunduğu, “Büyük İnsanlığa Evet de” pankartı asıldı. Kepenklerin üzerine “Şehid namirin” yazısı yazıldı.

Eczaneler Sokağı, Emniyet Müdürlüğü çevresi başta olmak üzere Dağlıca yol güzergahından hava alanına giden yolda her ara sokağa akrep, panzer ve TOMA’lar konuşlandırıldı. Dağlıca yolu girişinde ve hemen 500 metre ilerisinde havaalanı yakınında iki ayrı arama noktası kuruldu. Yollardan geçenler didik didik aranırken, zırhlı araçlar da ilçenin stratejik noktalarına yerleştirdi. Çevre il ve ilçelerden getirilen devlet memurları polis araçları eşliğinde alana götürülüyor. Yine, havaalanı çevresi ile yol güzergahı da 2 ayrı helikopterle izleniyor. Öte yandan ilçe dışından gelen 20 kadar otobüs havaalanına geçti. Camları siyah film ile kapalı otobüslerde ne olduğu öğrenilemedi.

Havaalanı çevresinde ise deyim yerindeyse kuş uçurtulmuyor. Tamamen abluka altına alınan havaalanında, binlerce özel harekat timi ve polis alanı çepeçevre sardı.

Saat 12.00 sularında polis halka saldırdı. Polis ile halk arasında ki çatışmalar saatlerce sürdü.

Kaynak: ANF

Bir yorum

  1. tey tey tey tıs tıs tıs…
    böyle açılır bizim oralarda sermayenin hava alanları…
    küresel başkanlık sistemine kapağı atmaya, sermayenin Türkiye’sini dünyanın sermayesiyle bütünleştirmeye abanıp, sermayenin hava alanlarını açmaya gelenler, böyle karşılanır bizim buralarda…
    savaş danslarıyla…
    tey tey tey tıs tıs tıs!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*