Anasayfa » GÜNDEM » Youtube ve twitter yasağını sokakta parçalayalım!

Youtube ve twitter yasağını sokakta parçalayalım!

GezivetwitterTurbun büyüğü Youtube’u vurdu! Dışişlerin kozmik odasında Suriye’ye girmenin, Türkiye’yi Suriye’yle savaşa sürüklemenin senaryosunu yazıyorlar ve bu da youtube’a düşüyor. Senaryo, işçi sınıfı ve emekçi halkların kanı üzerinden yazılan bir senaryo. Ve bunun inernete düşmüş olması da tekelci kapitalist devletin kevgire dönmüş olduğunu göstermektedir. Bu görüşmeyi sızdıranlar işçi sınıfı ve emekçilerin katledilmesine karşı çıktığı için değil, küresel-bölgesel çıkarları nedeniyle -küresel mali oligarşi Tayyipli bir hava sahasının artık kendileri için güvenlikli olmadığını düşünüyor çünkü- sızdırdılar. Tekelci kapitalistler arasındaki çatışmadan saçılan bu tapelerin izlenmesini AKP hükümeti sosyal paylaşım ağlarına erişimi yasaklayarak engellemeye çalışıyor. Ama ne yazık ki, internette tek çare fişi çekmek. Ve onu da yapamazlar. Ki çekseler bile bu da tam çare değil. Bunu Arap isyanının sıcak günlerinde Mısır’da gördük.

Son internet sansür yasasını savunanlar bu yasayla artık youtube’u daha önce olduğu gibi tamamiyle kapatmak zorunda kalmayacaklarını, sadece yasadışı görülen sayfanın erişimini engelleyebileceklerini söylüyorlardı. Ancak turp büyük olunca ve de daha heybede daha kaç turpun olacağını da bilememenin korkusuyla tümden yasakladılar.

Sosyal ağlara erişim bu yasaklarla engellenemez. Twitter yasağını nasıl deldiysek youtube yasağını da öyle delecek ve hükümsüz kılacağız. Ama bu yetmez! Artık iletişim, bilgi edinme ve ifade özgürlüğü hakkımızı yoksayan, sosyalleşme ve örgütlenme kanallarımızı engellemeye çalışan burjuva diktatörlüğünü hükümsüz kılmak için sokağa çıkalım!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*