Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Yine Erzincan yine Alevilere saldırı

Yine Erzincan yine Alevilere saldırı

Bir süre önce okul duvarına, “Pis Aleviler hepinizi yakacağız” yazıları yazılan Erzincan’da dün de şehir merkezinde Muharrem ayı orucu için kurulan çadıra saldırı düzenlendi.

Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela’da öldürülmesi nedeniyle tutulan Muharrem Orucu için Erzincan’da yaşayan Aleviler de, Dörtyol mevkiinde bir çadır açtı. Kitap ve dergilerin de edinilebildiği çadıra dün akşam saatlerinde bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı, çadırı kuran Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Erzincan Şubesi yöneticilerinin, akşam saatlerinde çadırdan ayrılmalarının ardından yaşandı. Henüz kimliği belirlenemeyen şahıs veya şahıslar, çadırdaki PSAKD’a ait pankart ve flamaları yaktı.

BAŞKAN BÜLBÜL: BAŞBAKAN’DAN CESARET ALINIYOR

PSAKD Genel Başkanı Kemal Bülbül yaptığı açıklamada, bir süre önce Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Avcılar köyündeki okul duvarlarına yazılan yazıyı anımsatarak, şöyle dedi, “Erzincan bilinçli olarak seçiliyor. Bu saldırganlar öncelikle Başbakanın şiddet, nefret içeren dili ve politikalarından cesaret alıyor. Sonra da bu saldırıları görmezden gelen yerel yönetici ve mülki amirlerden cesaret alıyor. Yakın zamanda Erzincan’da yine kapılarımıza çarpı işaretleri konmuş ve duvarlarımıza tehdit içeren hakaretler yazılmıştı. Vali ve emniyet yetkilileri bu olayı görmezden gelmişlerdi. Erzincan’daki demokrasi güçleri ve canlarımız bu saldırıyı hafife almamalıdır. Gereken ortak tavır gösterilmelidir.”

radikal.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*