Anasayfa » BASINDAN » Türk askerleri Dersim’de bir sivili katletti

Türk askerleri Dersim’de bir sivili katletti

Türk askerleri, Dersim’de Munzur Vadisi’nde çıktıkları operasyonda bir minibüsü tarayarak, içindeki bir kişiyi katletti.680x680nc-munzur-vadisi

Dersim’de dün akşam yaşanan hava hareketliliğinin ardından Munzur Vadisi’nde başlatılan operasyonda bir minibüsün askerler tarafından tarandığı ve ismi öğrenilemeyen bir kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. Yolda yüzlerce kurşunla taranan minibüsün yanında bir sivile ait cenazenin olduğunu söyleyen görgü tanıkları, araçta başka kimsenin olup olmadığı bilgisine ise sahip olmadıklarını söyledi.

Yine aynı saatlerde vadideki Venk köyündeki evinin civarında ise İrfan Top adlı kişi ayağına isabet eden kurşunla yaralandı. Yaralanan Top, Karşılar Karakolu’ndan alınan iznin ardından sivil araçla Halvori Karakolu’na götürüldü. Daha sonrasında ise ambulansla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede işlemleri devam eden Top’un başında polisler bekliyor.

Vadiye akşam saatlerinde obüs ve havan topu atışlarının da sıklıkla yapıldığı öğrenilirken, minibüs şoförünün yakınları ise kapalı olan yoldan olay yerine gitmek için savcılıkla görüşmeye gitti.

ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*