Anasayfa » GÜNDEM » TSK ve cihatçı çeteler, Suriye’de işgal saldırısını başlattı

TSK ve cihatçı çeteler, Suriye’de işgal saldırısını başlattı

Erdoğan, TSK’nın “Suriye Milli Ordusu” diye pazarladığı ÖSO cihatçı çeteleriyle birlikte Suriye’de askeri harekatının başlatıldığını açıkladı. Erdoğan attığı mesajlarda, Suriye’de cihatçı terörün başlıca besleyicisi ve organizatörlerinden biri kendisi değilmiş gibi, “Tüm Suriye bölgesinin terörden temizleneceği” ilan etti. IŞİD’i Türkiye’deki muhalif sivillerin katliamında kullanan, Rojava’ya saldırtan kendisi değilmiş gibi, PKK/YPG’yi IŞİD ile birlikte kodlayarak, Suriye’deki askeri işgal harekatını, sivil köylerin bombalanmasını, “teröre karşı operasyon” diye pazarlıyor.

SDG, TSK ve cihatçı çetelerinin Kuzey ve Doğu Suriye’de askeri bombardıman ve işgal girişimini başlattığını duyurdu. Yerel kaynaklar, Serekaniye kent merkezinin, Mişrefa köyünün Türk savaş uçakları tarafından bombalandığını, Ceylanpınar’a ise top ve obüs atışları yapıldığı, kentteki buğday silosunun hedeflenerek, sivillerin aç bırakılmak istendiğini duyurdu.

Türkiye burjuva-faşist devlet ve ordusunun ve cihatçı çetelerinin Suriye’deki katliamcı işgal harekatına hayır! İşgalci savaşa karşı sınıf savaşı!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*