Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bursa’da torba yasa eylemi
5 Ocak günü Bursa'da KESK şubeler platformu tarafından gerçekleştirilen eylemle Torba Yasa protesto edildi.

Bursa’da torba yasa eylemi

TBMM alt komisyonunda işçiler için ücretli köleliğin derinleştirilmesi, sermaye için ise azami kar ve azami egemenlik demek olan “Torba yasa” görüşmeleri devam ederken, KESK’e bağlı şubeler illerde gerçekleştirdiği eylemlerle yasayı protesto ediyorlar.

5 Ocak günü Bursa’da KESK şubeler platformu tarafından gerçekleştirilen eylemle Torba Yasa protesto edildi. Saat 18:00’de Fomara meydanında toplanan işçi ve emekçiler buradan AKP il binasına kadar alkışlar ve sloganlar eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

AKP il binası önünde yapılan basın açıklamasında – “Bu yasanın amacının işverene her türlü kolaylığı sağlamak, işçi ve emekçilerin ücretlerini düşürmek, çalışma saatlerini yükseltmek, belediyelerin taşeronlaşmasını hızlandırmak, işsizlik fonunu kalıcı olarak işverene açmak, esnek çalışmayla iş güvencesini kaldırmak olduğu; tüm bu saldırılara karşı mücadelenin yükseltilmesi gerektiği” vurgulandı.

“Genel grev genel direniş”, “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “AKP torba yasanı al başına çal”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarının atıldığı eyleme TÜMTİS, Petrol-İş ve Birleşik Metal-İş sendikasına üye işçiler de katıldı.

Eylem basın açıklamasından sonra yapılan oturma eyleminin ardından sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*