Anasayfa » GENÇLİK » “TIRT TV Haber Bülteni”

“TIRT TV Haber Bülteni”

 ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN “TIRT TV Haber Bülteni”

ODTÜ’lü Öğrenciler hazırladıkları “İnsan Ne İle Yaşar?” başlıklı bir video ile açlık grevleri sürecinin ölümlerle değil çözümle sonuçlanması için duyarlılık çağrısı yaptı.

1 Kasım Perşembe gününden itibaren süresiz dönüşümlü destek açlık grevi yapan ODTÜ’lü öğrenciler,  açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları videoyu paylaştı.

ODTÜ Öğrencileri, Amatör Fotoğrafçılık Topluluğu, Çağdaş Dans Topluluğu, DKSK, Eğitim Topluluğu, Ekonomi Topluluğu, Genç Yazarlar Topluluğu, Gülmece Topluluğu, Mimarlık Topluluğu, ODTü LGBT Dayanışması, ODTÜ Oyuncuları, Siyaset Bilimi Topluluğu, ODTÜ Sitop, Sosyoloji Topluluğu, TODAP’LI Öğrencileri, UGT, Üniversiteli Kadınlar ve Yapı Topluluğu tarafından hazırlanan videoda  “TIRT TV Haber Bülteni” mizanseniyle anadilde eğitim, anadilde savunma ve tecridin kaldırılması taleplerine dikkat çekildi.

ODTÜ Öğrenci Toplulukları adına yapılan açıklamada Kürt sorununun çözümünde kilit öneme sahip olan talepler için başlayan açlık grevlerinde kritik eşiğin aşıldığı vurgulanarak bu sürecin ölümlerle değil çözümle sonuçlanması için duyarlılık çağrısı yapıldı.

http://youtu.be/QWr-V6Omd8g

Bianet

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*