Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Teknopark işçilerinden çağrı

Teknopark işçilerinden çağrı

Teknopark İstanbul Projesi inşaatında çalışan işçiler bir süredir ücretlerini alamıyordu. Projenin asıl işvereni olan İstanbul Ticaret Odası, Savunma Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ile projedeki kontrol TÜMAŞ, ana yüklenici UZUNLAR İnşaat ve çalıştıkları taşeron firma TELCİ YAPI’dan sorunlarını çözümü için bir adım atıldığını göremeyen işçiler yarın basın açıklaması yapacaklarını duyurdular.

28 Aralık Cuma günü saat 10.00’da İstanbul Ticaret Odası’nın önünde eylem yapacak olan işçilerin çağrısı şöyle

Basına ve Kamuoyuna;

Bizler Teknopark İstanbul Projesi İnşaatında çalışan işçiler olarak, yoğun emek gerektiren böyle bir projede bilfiil çalıştığımız halde hakkımız olan ücretlerimizi alamadık.

Tüm çabalarımıza ve haftalar geçmesine rağmen, asıl işverenler İstanbul Ticaret Odası, Savunma Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve oluşturdukları şirket Teknopark dahil, projedeki kontrollük TÜMAŞ, ana yüklenici UZUNLAR İnşaat ve çalıştığımız taşeron firma TELCİ YAPI’dan çözüm noktasında bir adım görmedik. Aksine Teknopark yönetimi avukatları aracılığı ile, asıl mağdurun kendileri olduğunu ifade ederek, atacağımız her adım için hukuksal yola başvurmakla tehdit etti.

Bizden, aylarca ortaya koyduğumuz emeğin karşılığından, zaten zor şartlarda geçinebildiğimiz halde vazgeçmemiz bekleniyor; biz ise bunun asla gerçekleşmeyeceğini söylüyoruz!

Reklamları televizyonlarda, haberleri gazetelerde çıkan böyle bir projede, bizler ağır çalışma koşulları altında aylarca çalıştık. Bizim hak gasplarımız üzerinden inşa edilen hiç bir proje ile kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine izin vermeyeceğiz.

Ücretlerimizi istiyoruz!

28.12.12 / Cuma günü saat 10.00’da ücretlerini alamayan taşeron işçileri olarak projenin sahiplerinden İstanbul Ticaret Odası’nın önünde bu projenin gerçek yüzünü anlatmaya gidiyoruz!

Emekten yana tüm güçleri ve basın mensuplarını bu süreci anlatırken yanımızda görmek istiyoruz.

Teknopark İstanbul İnşaatı İşçileri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*