Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Taşgök Galvaniz İşçileri direnişe geçiyor!..

Taşgök Galvaniz İşçileri direnişe geçiyor!..

Çalışmakta olduğumuz Taşgök Galvaniz’den 31 ekim 2012 tarihinde işten çıkarıldık. Anılan tarihte işe gittiğimizde ustabaşı bize iş vermeyerek işten çıkarıldığımızı patron geldiğinde bizimle konuşacağını söyledi. Patron geldiğinde bizi işten çıkardığını söyleyerek bizim istifa dilekçesi yazmamızı söyledi. Aynı tarihte biz Yenimahalle 3. noterden iş akdimizin fes edildiğini, bütün haklarımızın ödenmesine yönelik bir ihbarname çektik. Bu süre içerisinde patronun bizi muhatap almaması ve haklarımızı ödememesi durumunda 5 kasım 2012 pazartesi günü işyeri önünde oturma eylemi yapacağımızı basın aracılığı ile kamuoyuna bildirmiştik.

Pazartesi günü işyeri önüne gittiğimizde patron biz çağırıp bütün haklarımızı Kasım ayının 10’unda ödeyeceği sözünü verdi. Biz bu görüşmemizde patrona sözünü tutmaması durumunda eylem yapmaktaki kararlılığımız ifade ettik. Kasım ayının 10’unda işyerine gittiğimizde patron verdiği sözü tutmayarak bizlere herhangi bir ödeme yapmak şöyle dursun ”istediğiniz yere şikayet edin” dedi. Daha sonra patron bize Yenimahalle 3.noter aracılığı ile iş akdimizin fes edilmediğini, 3 gün içerisinde iş başı yapmamızı bildiren bir ihbarname gönderdi. Biz ihbarnameyi dikkate alarak Kasım ayının 12’sinde iş başı yapmak için işyerine gittik. Karşı kaldığımız durum ise yine aynı idi. Patron işyerinden çıkmamızı söyleyerek bize iş vermedi. Gelinen süreçte bütün iyi niyetli yaklaşımlarımız patronun oyalama taktiğine dönüştü. 15 kasım da patronla yaptığımız son görüşmede, patron bize haklarımızı ödeyeceğini söyledi. Ama bir şartla. Kendisinin yazdığı ve bütün haklarımızı aldığımızı ve daha önce noter yolu ile göndermiş olduğumuz ihtarnamadeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığını bildiren bir ihbarnameyi noter yolu ile işyerine çekmemizi istedi. Patron bu hamlesi ile bugüne kadar yaptığımız mücadaleyi boşa çıkarmak ve bizi haksız duruma düşürmek istiyor.

Taşgök patronu hala ipe un sermeye devam ediyor. Artık yeter. Talebimiz gayet nettir ve yasal alacaklarımızdır. Biz patronun bu tutmunu teşhir etmek ve haklarımızı alana kadar işyeri önünde 17 Kasım Cumartesi başlatacağımız oturma eylemi ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

İşten atılmalar yasaklansın.
Patronların keyfi uygulamalarına son.
Kazanılmış haklarımız gasp edilemez.
Güvenceli iş, sağlıklı çalışma koşulları istiyoruz.

İşten atılan Taşgök Galvaniz İşçileri

Şaban ÇETİN TEL: 0506 473 94 20
Muzaffer AŞÇI TEL: 0553 398 35 55

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*