Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İşten Atma Saldırısı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İşten Atma Saldırısı

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yasadışı ihaleye müdahale ettikleri için polis saldırısına uğrayan ve sonrasında işten çıkarılan Dev Sağlık-İş üyeleri açıklama yaparak ‘Taşeron zulümdür, zulme karşı isyan haktır’ dedi ve 10 Aralık’ta eyleme geçeceklerini duyurdu

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yasadışı taşeron ihalesine karşı çıktığı için polis saldırısına uğrayan Devrimci Sağlık-İş üyelerinden 17’si dün işten çıkarıldı.

Hastane yetkilileri, güvenlikçiler eşliğinde hastanedeki katları dolaşarak işçilere zarflar teslim etmeye çalıştı. İşçiler zarfları almadı ve bunun üzerine işçilerin cep telefonlarına iş akitlerinin feshedildiğine dair kısa mesajlar gönderildi.

17 işçi dün (7 Aralık) işten çıkarıldı, hastane yetkilileri işten çıkarılanların sayısının artacağını söylüyor. İşten çıkarmalar üzerine Dev Sağlık-İş Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde bir basın açıklaması yaparak işten çıkarılan işçilerin geri alınması için direnişe geçeceğini belirtti.

“Taşeron düzeni zulümdür, zulme karşı isyan haktır” diyen Dev Sağlık-İş üyeleri 10 Aralık Pazartesi günü saat 07.00’den itibaren hastane bahçesinde olacaklarını ve 10 Aralık saat 12.00’da Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel Başkanı Erol Ekici’nin de katılımıyla bir basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Dev Sağlık-İş açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanlığı, başhekimliği ve hukuk dışı bir biçimde taşeron düzenin sürmesine göz yuman herkes bilmelidir ki mücadele ile kazandığımız haklarımızı taşeron düzenine teslim etmeyeceğiz. Çocuklarımızın ve bu ülkenin geleceğinin ihale masalarında pazarlanmasına izin vermeyeceğiz!”

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*