Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Süreyyapaşa’da direniş 5. gününde

Süreyyapaşa’da direniş 5. gününde

Dev Sağlık-İş üyesi taşeron sağlık işçileri işten atma saldırısına karşı açtıkları direniş çadırında bekleyişlerinin 5. gününde.

Hastanenin Acil girişinde kurulan çadırda bekleyen 3 taşeron sağlık işçisi arkadaşları tarafından yalnız bırakılmıyorlar. Özellikle mesai başlangıcı ve sonunda çadır hareketleniyor.

Sağlık işçileri direnişi sadece 3 işçinin işe alınması mücadelesi değil hastanedeki örgütlülüğün sınanması olarak da görüyorlar.

Sabah saat 7.00’de açılan çadır gelen ziyaretlerle birlikte gece saat 12.00’ye kadar açık kalıyor. Sağlık işçilerinin direnişinden rahatsızlık duyan hastane müdürü ise direnişten rahatsız ve hasmane yaklaşım içerisinde. Müdür çadırı ziyarete giden işçileri tehdit ediyor ve özel güvenlikçilere çadıra gidenler hakkında tutanak tutmaları için baskı uyguluyor. Hal ve hareketlerine yansıyan bu saldırgan tutumu işçilere moral vermenin ötesine gidemiyor.

İşçilerin örgütlü olduğu Dev Sağlık İş sendikası her gün saat 12.00’de Acil önünde basın açıklaması yaparak sağlık işçileri ile birlikte, üyelerinin mücadelesinin işe dönene kadar süreceğini belirtiyor. Yapılan eyleme ve direniş çadırına SES üyesi sağlık işçileri de destek veriyor.

Direnişçi işçiler tüm sınıfdaşlarını direnişlerine destek olmaya çağırıyorlar. Direniş çadırı Süreyyapaşa Hastanesi Acil/C Blok önünde. Hastaneye ulaşım Kadıköy ve E5 üzerinden 19B numaralı otobüslerle sağlanabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*