Anasayfa » BASINDAN » Süreyyapaşa işçileri kazandı

Süreyyapaşa işçileri kazandı

Süreyyapaşa Hastanesi’nde 23 Temmuz’dan beri Devrimci Sağlık-İş üyesi üç sağlık işçisinin sürdürdüğü direniş kazanıma ulaştı. İşçiler işe geri dönüyor

Bugüne kadar hastane önünde kurdukları çadırda direnişlerini devam ettiren üç işçi bugün hastane genel sekreteri Mehmet Kutlu tarafından görüşmeye çağrıldı.

Kutlu, şu anda boş yer olmadığı gerekçesiyle içlerinden birinin yarın hemen işbaşı yapabileceğini, diğer iki işçinin de daha sonra işe başlayabileceğini bildirdi. İşçiler aralarında istişare ederek işçi arkadaşları Ethem Aktürk’ün kirada oturması sebebiyle, öncelikle onun işe başlamasına karar verdi. Aktürk yarın iş başı yapacak.

Kutlu, görüşmede, işçilere sürdürdükleri direniş ve kararlılık için “Helal olsun” dedi. Kendisinin 1 buçuk aydır görev yaptığını, işçilerin işten çıkarılmasıyla ilgisinin olmadığını belirten Kutlu, bu işi çözeceğine söz verdi.

İşçiler Süreyyapaşa Hastanesi’nde taşeron şirketin el değiştirmesi sırasında ‘iş kanunundan doğan tüm haklarımızı aldık’ yazılı belgeleri imzalamadıkları için işten çıkarılmıştı.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*