Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Soma davası, mahkemelerde değil işçi eylemlerinde sürecek!

Soma davası, mahkemelerde değil işçi eylemlerinde sürecek!

Soma’da 301 işçinin katledilmesinin 4 yıl süründürülen davası, beklendiği gibi bir kapitalizm skandalıyla daha sonuçlandı. Büyük patron Alp Gürkan, yine beraat ettirildi. Tutuklu bulunan şirket yöneticilerine ise 4-5 yıl sonra şartlı tahliye olabilecekleri ödül gibi cezalar verildi.

İki gün boyunca Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi önünde nöbet tutan madenci aileleri, karara büyük tepki gösterdiler. Karardan sonra sinir krizi geçiren, fenalaşan madenci yakınları ve avukatlar oldu.

Aileler “parayı aldılar garibanları bir daha öldürdüler” diye bağırırken, Avukat Can Atalay şu açıklamayı yaptı:

“Gözlerimizin içine baka baka her türlü rezilliği yaptınız. HSK utanmıyorsa Adalet Bakanlığı utansın, onlar da utanmıyorsa Cumhurbaşkanlığı utansın. Oradan sağ çıkan işçileri suçladılar. Avukat arkadaşlarımızı tutukladılar, hakimlerimizi aldılar. Dedik ki biz bu oyunu görüyoruz biz adalet istemekten vazgeçmeyeceğiz. Ne istiyorlar Reis, sen ki her şeyi elinde topladın. Bize yanıt ver, böyle bir yargı olabilir mi bize hesap ver.”

Maden işçileri, katledilen maden işçisi aileleri ve avukatları, mücadelenin bitmediğini, sonuna kadar devam edeceğini söylediler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*