Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sizin “huzur ve güven düzeni”niz kumdan inşaa edilmiştir!

Sizin “huzur ve güven düzeni”niz kumdan inşaa edilmiştir!

book-rosaluxemburg-splshErdoğan, “Türkiye son yıllarda, son 14 yılı bir kenara koyuyorum, hiçbir dönemde bu kadar özgür, bu kadar huzurlu, bu kadar rahat bir dönemi yaşamamıştır” dedi.

Evet, burjuvazi için!

OHAL kanunuyla 370 dernek ve vakıf daha kapatıldı. Kapatılanlar içinde 200’den fazlası Kürt dernekleri, devrimci-demokratik dernekler. ÇHD bile aynı torbaya doldurulup kapatıldı.

Bilboardlara CHP’yi bile “terör destekçisi” diye hedefe koyan, CNN logolu ve Gaziler Vakfı imzalı ilanlar asılıyor.

İstanbul’da Beyazıt Meydanı ve tarihi çınarın kültürel sembollerinden şair Hüseyin Avni Dede’nin, kendi şiir kitaplarını ve el yapımı süs eşyaları sattığı tablasına da el kondu.

Hımm evet, şu “huzur ve güven” meselesi biraz daha karışık sanki.

Sakın tekelci oligarşik burjuvazi, karşı kutbundaki sefalet ve özgürlüksüzlük birikimine, Gezi’ye, metal işçilerinin direnişine, kent ve doğa eylemlerine, Kürt halkının direnişlerine karşı kendisini her zamankinden daha huzursuz ve güvensiz hissettiği için bunları yapıyor olmasın?

“Berlin’de düzen hüküm sürüyor! Sizi gidi küçük budala zabitler! Sizin ‘düzen’iniz kumdan inşa edilmiştir yarın devrim bir kere daha ayağa kalkacak ve trompet sesleri ortasında sizi dehşete düşürerek haykıracaktır: ‘buradaydım, buradayım, hep burada olacağım!”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*