Anasayfa » GENÇLİK » Bugünden başlıyoruz yarını “Sınıfsız”laştırmaya

Bugünden başlıyoruz yarını “Sınıfsız”laştırmaya

Liseliler, Üniversiteliler, İşçi-Öğrenciler, Genç İşçiler…

Sınıfsız olmak için…

“Sınıfsız”‘dan sınıfları yok edecek sınıfa merhaba,

Düşlediğimiz, bunun için çabaladığımız, mücadele ettiğimiz dünya sınıfsız bir dünyadır. Sınıflara dair bakışımız yok olmalarından öte değildir. Bugün nasıl yarını doğuracaksa sınıflı bir dünya da sınıfsız bir dünyayı doğuracaktır. Bu doğumun yaratıcısı da işçi sınıfı olacaktır.

Sınıfsız bir dünya için süren mücadelemizin bir parçası olacak olan yayınımızın isminin “Sınıfsız” olmasındaki en önemli faktör de bu özlemimizdir.

Bizim değil hepimizin olan bir derginin ilk adımıdır ilk sayımız. İlk sayımızın heyecanıyla; itirazlarımızla, alternatif çözümlerimizle sıcak bir merhaba diyoruz. Zaman içerisinde gelişecek, derinleşecek ve kolektifleşerek büyüyecek olan ufkumuzla başlıyoruz.

“Sınıfsız”‘a biçtiğimiz misyon, değişen ve küreselleşen dünya ve ağlarını, gençliği kimliksizleştirerek savunmasız bırakanlara karşı altında toplanacağımız bir şemsiyeye dönüştürmektir. Bu şemsiye hepimizin olma iddiasıyla yola çıkıyor. Tutulan ellerle sağlamlaşacak, tutanı da kendini de koruyacaktır.

Doğanın talanına izin vermeyecek, kadınların maruz kaldığı şiddetin hiçbir türlüsünü hak etmediğini bilecek, “savaşlarda neden hep gençler ölüyor?” sorusunu soracak, politikamızı sığlaştırmadan ve gençliği bölük bölük işçileştiren en ucuz işgücü halinde görüp etini de kemiğini de sıyırmanın derdinde olan patronların sınıf siyasetine “Sınıfsız” politikasıyla karşı durarak savaşacağız.

“Sınıfsız” politikasını kendimiz kuracağız, kendimiz geliştireceğiz, kendimizi geliştireceğiz. Tek tek düşündüğümüzü hep birlikte söyleyeceğiz.

“Benlik, senlik bitince kuruldu muydu bizlik”
“Bizlik” kurulunca, ucuz işgücü mü olur bizden?
“Bizlik” kurulunca, dokunulabilir mi gençlik çağlarımıza?
“Bizlik” kurulunca, savaşlar cesaret eder mi çıkmaya? …

Çok düşüneceğiz, tartışacağız, birbirimizi anlayacağız ve çağıracağız.

Sınıfa çağrımız, çağırıcımız “Sınıfsız”.

Bugünden başlıyoruz yarını “Sınıfsız”laştırmaya …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*