Anasayfa » GÜNDEM » Silopi ve Cizre Çatışmaların 5. Gününde Top Atışı Altında

Silopi ve Cizre Çatışmaların 5. Gününde Top Atışı Altında

Silopi ve Cizre’de çatışmaların 5. gününde mahallelere yönelik top atışları devam etti. Silopi’de 100’e yakın kişi bir evde mahsur kalırken, bir ev de yandı. Cizre’de ise iki kişi polis kurşunuyla yaralandı

silopi_tank_manset

Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan abluka ve saldırılar 5. gününde sürüyor. Silopi’de sabah saatlerinden itibaren asker ve polisler zırhlı araçlarla direnişin devam ettiği Nuh, Zap, Yenişehir, Cudi ve Başak mahalleleri ile 52. noktaya top atışı yapmaya başladı.

Silopi'de hastalanan bir çocuk beyaz bayrak eşliğinde taşındı.

Saldırılar özellikle Nuh Mahallesi’nde yoğunlaşırken, Zap Mahallesi’nde 100’e yakın sivilin bir evin bodrumunda mahsur kaldığı belirtildi. Yine top atışları sonucu birçok ev kullanılamaz duruma geldi. Barbaros Mahallesi’ndeki bir evde çıkan yangın kameralarca görüntülendi.

Öte yandan Silopi’de dün (17 Aralık) kurşun yağmuruna tutulan evinde ölü bulunan 70 yaşındaki Hüseyin Güzel ve evine bombaatar mermisi isabet etmesi sonrasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 80 yaşındaki Yusuf Aybi’nin cenazeleri abluka nedeniyle halen defnedilemedi.

Cizre’de iki kişi yaralandı

Cizre’de abluka ve saldırılar tüm şiddetiyle devam ederken sabah saatlerinde Cudi Mahallesi Vatan Sokak’ta oturan 75 yaşındaki Osman Emcür polisin açtığı ateş sonucunda karnından vurularak yaralandı. Evinin kapısında vurulan Emcür, komşuları tarafından tedavi altına alındı.

Öğle saatlerinde ise Nur Mahallesi’nde giden su vanasını açmak için sokakta olan belediye çalışanı İrfan Uysal özel harekatçıların açtığı ateş sonucu ağır yaralandı. Uysal, Cizre Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Sendika.Org, DİHA, ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*