Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Sermaye için demokrasi işçiler için diktatörlük
İstanbul Arnavutköy'de bulunan Cano Tektil atelyesinde sigortasız, günde 11 saat çalıştırılan 60 işçi 2 aydır ücretleri de ödenmeyince 19 Şubat'ta iş durdurdu. Rodi Tekstil gibi markalara fason üretim yapan ve bir dizi fason tekstil fabrikası ve atelyesi olan patron Erdal Akbaş, Cano Tekstil'de iş bırakan işçileri işten attı. Tekstil-Sen'e başvurarak Cano Tektil önünde direnişe geçen işçiler[...]

Sermaye için demokrasi işçiler için diktatörlük

İstanbul Arnavutköy’de bulunan Cano Tekstil atelyesinde sigortasız, günde 11 saat çalıştırılan 60 işçi 2 aydır ücretleri de ödenmeyince 19 Şubat’ta iş durdurdu. Rodi Tekstil gibi markalara fason üretim yapan ve bir dizi fason tekstil fabrikası ve atelyesi olan patron Erdal Akbaş, Cano Tekstil’de iş bırakan işçileri işten attı. Tekstil-Sen’e başvurarak Cano Tekstil önünde direnişe geçen işçiler, ücretlerini almak ve patronun makineleri kaçırmasını engellemek için 10’ar kişilik gruplar halinde gece gündüz direniş nöbeti tutmaya başladılar.

Direniş nöbetindeki işçiler, işyerine gelen taşeron patronu alıkoyarak ücretlerinin ödenmesini istediler. Patronun çağırdığı polis 10 işçiyi gözaltına alarak Arnavutköy Yavuz Selim karakoluna götürdü. “İşvereni rehin almak” suçlamasıyla çıkarıldıkları savcılıkta, 2 aydır ücretleri ödenmeyen ve işten atılan işçilerden Murat Bağlar, Murat İloğlu ve direnişe destek amacıyla orada bulunan babası Yunus İloğlu tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildiler.

İşte neoliberal burjuva demokrasi: Sermaye için sigortasız, sendikasız, haftada 7 gün, günde 11 saat işçi çalıştırma, işçilerin kazanılmış haklarını gaspetme, işten atma demokrasisi! İşçiler için hakkını isteyince tutuklanma demokrasisi!

Sermaye için demokrasi, işçiler için kölelik, kahrolsun burjuva demokrasisi!

Sermaye için değil işçiler için demokrasi, yaşasın sosyalist işçi demokrasisi!

Tutuklanan işçiler derhal serbest bırakılsın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*