Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Samatya işçilerinin işgal eylemi sürüyor

Samatya işçilerinin işgal eylemi sürüyor

6 aydır ücretlerini alamayan ve sigorta primleri yatırılmayan Samatya Hastanesi inşaat işçileri 3 gün önce inşaatın 6. katında sürekli eyleme başladı. Eylemleri bügün de atılan sloganlar ve alkışlarla devam ediyor.

İşçiler, eylemler sürerken İl Özel İdaresi ve taşeron şirket patronlarıyla sürekli görüşme içerisinde. İl Özel İdaresi hala bir adım atmazken taşeron şirket patronları ise işçilerin ücretleri için her gün farklı tarih veriyor. Taşeronda yetkililerinden bazıları İstanbul dışına çıktı ve işçilerin telefonlarına cevap vermiyor.

Eylem gelen ziyaretçilerle sınıf dayanışması içerisinde büyüyor. Bugün (9.04.10) saat 12.30′da, SES şantiye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada İl Özel İdaresi göreve çağırıldı ve bu sorumsuzluğun peşinin bırakılmayacağı vurgulandı.

Eylem “İşçilerin maaşı derhal ödensin”, “Samatya işçisi köle değildir!”, “Taşeron çalışmak yasaklansın!” sloganlarıyla bitirildi.

İşçilerle yaptığımız konuşmalarda mücadelenin birlik ve dayanışmanın önemini anlatan işçiler, “Biz ücretlerimizi şimdi istiyoruz. Bizi şimdiye kadar çok oyaladılar. Patronların ‘şu tarihte vereceğiz’ laflarına karnımız tok.” dedi.

Eylem “Gün gelecek devran dönecek patronlar işçiye hesap verecek!”, “Samatya işçisi köle değildir”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız!” sloganlarıyla devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*