Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Redhack; ‘cezaevinden hack yapıyoruz’

Redhack; ‘cezaevinden hack yapıyoruz’

Kızıl Hackerlar, Ankara’da 1’i çocuk 7 kişinin RedHack (Kızıl Hacker) üyesi iddiaları ile tutuklanmasına karşı, Kayapınar Kaymakamlığı ve Ordu Diş Hastanesi’nin sitesini hackledi. Sitelere, “gardiyana rüşvet verdik cezaevinden hack yapıyoruz” notu bırakıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün sitesinin çökertilerek bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmasından sorumlu tutulan 7 kişinin tutuklanmasının ardından, RedHack (Kızıl Hackerlar) Kayapınar Kaymakamlığı ve Ordu Diş Hastanesi’ni hackledi.

Kayapınar Kaymakamlığı ve Ordu Diş Hastanesi’nin sitesini hackleyen Redhack, “gardiyana rüşvet verdik cezaevinden hack yapıyoruz” dedi.

Redhack, siteye şu notu bıraktı: “Coğrafyamızı ‘yarı-açık’ cezaevine çevirerek bir korku imparatorluğu yaratan zengin sınıflar ve onların ‘şu anki’ sözcüsü AKP hükümetine ve onun adeta ‘kolluk kuvvetine’ dönüşen üniformalı ‘yeşil’ faşizmine karşı biz buradayız. Masum insanları bırakın demek için bu ‘ufak’ eylemi gerçekleştiriyoruz! Yapılan meşru eylemlerimizden sonra 17 insan gözaltına alınmış, 7’si tutuklanmış ve bizlere ‘silahlı örgüt’ yakıştırması yapılmıştır. Tek delilleri de IRC’den alınmış ‘sahte loglar’ playstation ve müzik cd’leri… Açık ve net söylüyoruz, cesaretiniz varsa bizimle uğraşırsınız! Masum insanlara, ‘facebookta paylaşım yaptı diye’ terör estirmeyin, buna devam ederseniz karizmanızı çizmeye ‘daha fazla’ devam edeceğiz. Emniyet andıcının pisliğini ortaya çıkardık ve sizler onun üstüne gideceğinize ‘bizim’ üstümüze geliyorsunuz! İşte bu da sizin ‘kime’ hizmet ettiğinizi gösteriyor.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*