Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Polis sıkıştırdı, gazeteciler kaza yaptı!

Polis sıkıştırdı, gazeteciler kaza yaptı!

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Nisan ayında, hastaneye gitmek için beklediği minibüs durağından zorla kaçırılıp kendilerini polis olarak tanıtan 5 kişinin tecavüzüne maruz kalan H.Ö ile ilgili Şırnak Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davayı takip etmek üzere Diyarbakır’dan Şırnak’a giden DİHA muhabirleri Dicle Mütüoğlu ve Mehmet Zeki Çiçek trafik kazası geçirdi.

Sivil polislere ait olduğu belirtilen bir araç tarafından sıkıştırılması sonucu yaşandığı belirtilen kazada araç şarampole yuvarlandı. Kazada Çiçek kol ve bacağından hafif şekilde yaralanırken, Müftüoğlu ise boyun kemiğinin kırılması sonucu ağır yaralandı.

Kazaya ilişkin bilgi veren Mehmet Zeki Çiçek, saat 11.00 sularında Şırnak’a girdiklerini ve Şırnak Devlet Hastanesi önünde bulunan yoldan ilerlerken, sivil polislere ait camları filmle kapalı siyah renkli “Fort Kornet” marka bir aracın üzerlerine direksiyon kırdığını söyledi.

“Sivil polisler aracı üzerimize kırdı”
Çiçek yaşananları şöyle aktardı: “Bir anda solumuzdaki sokağa doğru üzerimize kırdı. Bizde çarpmaması için manevra yaparken şarampole yuvarlandık. Daha sonra araçtan indim. O sırada siyah renkli Kornet marka araçtan biri indi. Belinde silah vardı. Silah bariz şekilde görünüyordu. Elinde telsiz vardı. Aşağıya iner inmez bağırdı; ‘Sen ne yapıyorsun’ dedi. Ben de ‘Sen ne yapıyorsun’ dedim. Tabi bu sırada araçta yaralı olan arkadaşım ile ilgilendim. Daha sonra araçtan biri daha indi. Hastanenin önünde olmamıza rağmen ambulans geç geldi. Ben de sinirlendim; ‘Neden ambulans çağırmıyorsunuz’ diye bağırdım. Onlar da ‘Ben polisim, sağlık görevlisi değilim’ diye karşılık verdi. O anda telsizden anons geçiyordu. ‘Trafik kazası farklı bir şey yok’ diye. Ambulans gelmeden de olay yerinden uzaklaştılar.”

Kazada ağır yaralanan Dicle Müftüoğlu, Şırnak’taki ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi (D.Ü) Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’na sevk edildi. Ambulans ile yola çıkarılan Müftüoğlu’nun boynunda meydana gelen kırık nedeniyle ameliyat edileceği kaydedildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*