Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Polis işçilere saldırdı

Polis işçilere saldırdı

14 Mart günü sabah saat 06.00’ya doğru, Sendika hakları için Konak Belediyesi önünde eylemde olan Konak taşeron işçilerine ve işe iadesi için CHP il binası önünde eylemde olan Batıgül Tunç‘a sivil polisler, zabıtalar ve çevik kuvvet polisleri tarafından saldırmış ve gözaltına almıştı.

17 Mart günü öğle saatlerinde işçiler, kendilerine yapılan polis saldırısını protesto etmek için Konak Eski Sümerbank önünde bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasının ardından “Sendikal Hakkımız Engellenemez, Yaşasın İşçilerin Mücadele Birliği” pankartları ile ve sloganlarla eylem alanına doğru yürüyüşe geçtiler.

Yürüyüş esnasında, Konak Belediyesi önüne çöp konternerlarının yığıldığını ve eylem alanlarının kapatıldığı haberi geldi. Belediye önüne ulaştıklarında, alanın konteynerlarla kapalı olduğunu gören işçiler, belediyenin önündeki ana caddeyi trafiğe kapattılar.

İzmir’in en kalabalık yerlerinden biri olan Basmane Meydanı‘nda yola oturan işçiler, sloganlarla konteynerların kaldırılmasını beklediler. “Ne yaparsanız yapın kalkmıyoruz” diyen 70 işçi için çevik kuvvet polis otobüsleri ve TOMA’lar geldi. İşçilere saldıran polis, 70 işçiyi darp ederek gözaltına alırken, 5 de Mücadele Birliği Dergisi okuru gözaltına alındı. MS hastası Sevil ana ve Sibel adlı iki kadın işçi de fenalaşarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaynak:mucadelebirligi.com

Bir yorum

  1. neden bu insanların haklarını yiyiyorlar herkes ekmeğinin peşinde yaptıkları resmen eziyet nasıl bu insanlara el kaldırabiliyorlar bir söz verdiysen arkasında olacaksın….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*