Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Torba yasa forumu gerçekleştirildi

Torba yasa forumu gerçekleştirildi

BDSP, Çalış-Der, DDSB, DHF, Devrimci Proletarya, Eğitim Emekçileri Derneği, EHP, Kaldıraç, Sosyalist Parti, Petrol-İş Ankara Şube, PSAKD Ankara Şube, SDP, Sosyalist Gelecek, TÖP, Tüm-İGD ve 78’liler Girişimi tarafından Petrol-İş Ankara Şubesi’nde ‘Torba Yasa‘ ile ilgili Panel-Forum gerçekleştirildi.
Panel iki bölümden oluştu. Panelin ilk bölümünde Çağdaş Hukukçular Derneği’nden Avukat Saliha Şahin ve Tüm Bel-Sen Eğitim Uzmanı Evren Ergin birer sunum gerçekleştirdiler. Kazanılmış hakların gaspı, yeni saldırıların kapsamı ve yaratacağı sonuçlar üzerine yapılan sunumlarda tek tek maddeler üzerinde açıklamalar da bulunuldu.
Avukat Saliha Şahin yaptığı sunumda, yasa ile işçi ve emekçilere, kuralsız, güvencesiz ve esnek çalışmanın dayatıldığını belirterek, istihdam yaratma bahanesi ile işsizlik fonunun sermayeye aktarılacağının dile getirdi. Saliha Sahin konuşmasını “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır” sözleriyle bitirdi
Tüm Bel-Sen Eğitim Uzmanı Evren Ergin yasanın kamu emekçilerini ilgilendiren kısımları üzerine bir sunum yaptı. Panel de ayrıca işten atılan PTT işçisi Koray Türeli’de konuşma yaparak, işten atılan üç arkadaşı ile direndiği için, kendisinin ve ailesinin tehdit edildğini belirterek, tüm devrimci-demokrat güçlerin destediğini beklediklerini söyledi. PTT işçisi Koray Türeli torba yasa ile ilgili yapılacak tüm eylemlere katılacakları belirtti.
Panelde ayrıca Haber- Sen 2 nolu şube sekreteri de söz alarak, saldırılara karşı kadrolu -kadrosuz, sözleşmeli ve taşeron ayrımını ortadan kaldırak, çalışanların ortak örgütlenmesi maddesini tüzüklerine eklediklerini belirterek, birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*