Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Panel-Söyleşi: Seçimler, Kent ve Sınıf Mücadelesi

Panel-Söyleşi: Seçimler, Kent ve Sınıf Mücadelesi

30 Martta sandıktan milli irade, yerel demokrasi çıkarmak isteyenlere karşı yanıtımız: Düzen partilerine de liberal reformistlere de Oy yok!

Programında neoliberal kentleşme olanlara, yolsuzluk, rant ve rüşvet batağına saplananlara oy yok! Örtük olmak ne kelime aday seçimiyle bile doğrudan neoliberal kentin yönetişimci belediyesi olmayı önüne hedef olarak koyanlara da oy yok!

Her kent iki kenttir ve biz neoliberal burjuva düzen partileriyle ayrı kentlerdeniz! Yaşadığımız kent de bir değil, düşünü kurduğumuz kent de… Kendimizle birlikte dönüştüreceğimiz insanca yaşanabilir, tüm sömürü ve ezme-ezilme ilişkilerini yok edeceğimiz bir kentte, tahakküm ilişkilerinden kurtarılmış bir insan-doğa ilişkisi kurmak istiyoruz. Düşlerinde kentsel rantları kimin, nasıl paylaşacağını, sermaye birikimini azamileştirmek için hangi yeşil alanın imara açılacağını, kentin hangi noktasına AVM/plaza kondurulacağını, kime hangi avantalar karşılığı ihale verileceğini görenlerle aynı kentin de aynı dünyanın da, aynı sınıfın da insanı değiliz! Onların kentinde AVM’lerle, plazalarla, villalarla, doğayı tahrip eden çılgın projelerle hakim renk gri. Bizimkinde ise yaşamın yeşili, geleceğin kızılı!..

İşçi Meclisi Panel-Söyleşilerine “Seçimler, Kent ve Sınıf Mücadelesi” paneli ile devam ediyor.

2 Mart’ta saat 14.00’de gerçekleştirilecek olan Panel-Söyleşi’ye sözünü söylemek isteyenler davetlidir.

Panel-Söyleşi: Seçimler, Kent ve  Sınıf Mücadelesi

TARİH:

2 Mart Saat:14.00

ADRES:

İsmail Beşikçi Vakfı

Kuloğlu Mah. İstiklal Cd. Ayhan Işık Sok.
No: 21/1 Beyoğlu /İstanbul (Garanti bankası sokağı)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*