Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Panel:“Türkiye-Kuzey Kürdistan’da Güncel, Siyasal Gelişmeler ve Görevlerimiz”

Panel:“Türkiye-Kuzey Kürdistan’da Güncel, Siyasal Gelişmeler ve Görevlerimiz”

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu, 13 Nisan Cumartesi günü Paris’te “Türkiye-Kuzey Kürdistan’da Güncel, Siyasal Gelişmeler ve Görevlerimiz” başlıklı bir panel düzenliyor.

Panele panelist olarak Kürt politikacı Hasan İnce ile Sınıf Teorisi temsilcisi ve Devrimci Proletarya temsilcisi katılıyor.

Panelin tanıtımı şöyle:

Dünya, Ortadoğu ve Türkiye-Kuzey Kürdistan’da önemli siyasal gelişmeler yaşanmaktadır. Emperyalist kapitalist dünya gericiliği insanlığı ve doğayı kendi ekonomik ve politik çıkarları doğrultusunda şekillendirmeye çalışmaktadır. Emperyalist kapitalist gerici dünyanın somuttaki ve gelecekteki politik ve ekonomik çıkarları doğrultusundaki kapışma alanı ortadoğu olmaktadır. Ortadoğu’daki belirleyici siyasal gelişmeler ise, Suriye, İran ve Kürt ulusal sorununda öne çıkmaktadır. Özellikle Türk devleti ile Kürt ulusal hareketi arasında cereyan eden politik gelişmeler ve şekillendirilmeye çalışılan yeni konsept önümüzdeki dönemin bütünlüklü siyasal yönelimini belirleyecektir. Bütün bu siyasal gelişmeleri devrimci sınıf perspektifi ile ele almak bugün açısından tarihi önemde bir yerde durmaktadır.

Bu bilinç ile örgütleyeceğimiz panellere, devrimci, demokrat, yurtsever ve ilerici tüm kitleleri katılmaya çağırıyoruz.

Tarih: 13 Nisan 2013 Cumartesi
Saat: 14:00
Yer: Paris (Anadolu Alevi Kültür Evi)
11 rue Jean Jaurès 95400 Arnouville – Paris

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*