Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Ostim’de işten atılmaya karşı protesto

Ostim’de işten atılmaya karşı protesto

Ostimde kötü çalışma koşullarına direnç gösterdiği için patron tarafından işten atılan Orhan Karakoç 08.09.2012 Cumartesi sabahı Ostim’de bir basın açıklaması yapacaktır.

İŞTEN ATMALAR YASAKLANSIN!
KÖLECE ÇALIŞMA KOŞULLARINA HAYIR!

Yaklaşık 7 aydır çalıştığım Ostim Sanayi Sitesi 56.sokak No:110’ da faliyet gösteren TAŞGÖK GALVANİZ’ de kölece ve işçi sağlığını hiçe sayan çalışma koşullarına karşı geldiğim için patron tarafından işten atıldım.

4 Eylül’ de 15:00-23:00 vardiyasına işyerine geldim. İşbaşı zilinin çalmasına yarım saat daha olduğu için bu süre içerisinde yemekhanede diğer işçi arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Patron yemekhaneye gelerek işbaşı yapmamızı söyledi. İşbaşı zilinin çalmasına yarım saat olduğunu söyleyerek itiraz ettiğim için patron tarafından işten çıkarıldım. Ayrıca işten çıkarıldığım gün yeterli sayıda işçi olmadığını bahane eden patron 3 vardiya olan çalışma sistemini sabah 08:00 akşam 20:00 olmak üzere 2 vardiyaya çıkardı.

Kölece çalışma koşullarını ve işten atılmamı protesto etmek için fabrika önünde basın açıklaması ile başlatarak 5 günlük oturma eylemi yapacağım. Tüm duyarlı kamuoyunun desteğini bekliyorum.

Basın açıklaması:

Saat : 09: 00
Tarih : 8 Eylül Cumartesi
Yer : Uzay Çağı Caddesi 56. Skk. No:110 OSTİM

ORHAN KARAKOÇ

İletişim: 0546 205 82 43

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*